Ragby se hraje už i v Jizerských horách, kde byly k vidění Jizerské ragbyové sedmičky

[ title]

Poslední říjnovou sobotu se v Lučanech nad Nisou uskutečnil 1. ročník turnaje „Jizerské sedmičky“ v Rugby Sevens. Pořádající sportovní oddíly Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou připravily pro účastníky turnaje a diváky, kteří se nenechali odradit typickým ragbyovým nevlídným podzimním počasím, v regionu pod Ještědem dosud nevídanou sportovní akci.

Vítězem celého turnaje se stal Rugby Klub Petrovice, který ve finále porazil Rugby Club Sedlčany, a mimo věcných cen od partnerů si z turnaje odvezl ručně vyrobený pohár od anglické firmy Swatkins. Zápas o třetí místo byl v režii Rugby Clubu Lions Rumburk, který porazil celek Ragby Poděbrady. Vyrovnané utkání o 5. místo spolu nakonec svedly pořadatelské kluby Rugby Club Liberec a Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou. Fakt, že spolu oba týmy trénují, se projevil na vývoji utkání. Závěr zápasu však vyšel lépe hráčům z Jablonce nad Nisou a v „Podještědském derby“ tak zvítězili nad ragbisty z Liberce výsledkem 17:10.

Na pozvání hlavních organizátorů turnaje  Jana Topolánka z Rugby Club Liberec a Jiřího Bártla z Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou byl na turnaji přítomen v zastoupení prezidenta ČSRÚ Pavla Chaloupky předseda DR ČSRÚ Jaroslav Štáhl. Společně s hlavními organizátory turnaj zahájili a na závěr předali ceny a pohár pro vítěze.

Jaroslav Štáhl na závěr poděkoval rozhodčímu Milanu Haitmanovi za rozhodování většiny zápasů. Jménem všech zúčastněných hráčů ocenil práci hlavních organizátorů Jana Topolánka a  Jiřího Bártla a jejich týmů. Hráčům ze zúčastněných týmů vyjádřil respekt za férovou hru s velkým nasazením a předvedení mnoha pohledných ragbyových akcí a momentů.

Příští rok by chtěli pořadatelé navázat na letošní ročník a ve druhém ročníku turnaje rozšířit počet účastníků. 

(jb, jt, jš, SportovníListy,cz & Českéragby.cz, foto: archív pořadatele)