Ragbistky RK Petrovice opět mistryněmi Česka v olympijských sedmičkách

V Praze na ragbyovém hřišti RK Petrovice byla ukončena dlouhodobá soutěž turnajů  republikového šampionátů v olympijských sedmičkách žen.

SportovníListy.cz & Českeragby.cz byly na místě děje...
Před posledním turnajem pořádaným v Praze na hřišti úřadujících mistryň bylo už jasné, že petrovické ragbistky nikdo z letošních účastnic nepředhoní.

Letošní soutěž navíc byla obohacena účastí zahraničních týmů z rakouské a maďarské metropole, které se přihlásily s tím, že body za výhry i porážky s nimi budou zařazeny do konečného pořadí. Proto tým RU Donau Wien dokonce skončil na celkovém druhém místě, ale  Rakušanky,  protože šlo o český republikový šampionát,  žádné  ocenění nepřevzaly.

Titul mistryň tak vyhrály již poosmé ragbisty RK Petrovice, na druhém místě skončily hráčky RK Říčany a třetí skončily ragbistky Tatry Smíchov. 

Jak říkám..."Pořád si říkám, že je to moje poslední sedmičkové mistrovství, ale pak se nechám přesvědčit a zase nastoupím a raduji proto se i nyní se spoluhráčkami, které jsou některé i o patnáct let mladší," řekla pro ragbyový magazín Českéragby.cz kapitánka vítězného týmu Lucie Svobodová
    Praha  15. června 2019Konečné pořadí mezinárodního mistrovství Česka v olympijských sedmičkách žen
1. RK Petrovice 61,  2.  RU Donau Wien  55 (+ 229),  3. RC Mountfield Říčany 55 (140),  4. RC Tatra Smíchov 52 ,  5. RC Sparta Praha 32, 6. RC Dragon Brno 27, 7.  Medvék RK Budapest 17,  8. Přelouč 3 (soutěž nedokončila).

Mistrovství Česka v olympijských sedmičkách žen 2019
1. RK Petrovice 61,  2.  RC Mountfield Říčany 55,  3. RC Tatra Smíchov 52 ,  4. RC Sparta Praha 32, 5. RC Dragon Brno 27, 6. Přelouč 3 (soutěž nedokončila).

(ps, SportovníListy.cz & Českeragby.cz, foto: Petr Skála)