Ragbisté Pragy, i když se i na hlavu stavěli, Tatru v pražském derby neporazili

I když v pátém kole ragbyové ligy se odehrály jen tři utkání ze čtyř, přesto bylo položeno 21 pětek. Nejvíce, devět pětek bylo k vidění v pražském derby Praga - Tatra, které skončilo na pětky 3:6.

Stejný průběh jako nedávné derby Sparta - Praga 21:20  mělo další metropolitní ragbyové derby Praga - Tatra. Praga vedla v prvním poločase 14:5, ale těsně před změnou stran Tatra snížila na rozdíl dvou bodů na 14:12, když Lukáš Honner kopal po druhé pětce následný kop nadvakrát, neboť při Honnerově nevydařeném kopu předčasně vyběhl jeden hráč Pragy.  Druhý poločas už byl v režii hostujících ragbistů, kteří ke dvěma pětkám položeným v první půli,  přidali další čtyři. Nutno zmínit, že zápas ovlivnil vjezd sanitky na hřiště pro zraněné hráče, ale nikdo neodhadl, že nakládání zraněných bude trvat 25 minut.

"Není nic horšího než v průběhu  utkání za deště a ještě při nízké teplotě, jaká tu na vysočanském hřišti panovala, pokračovat po skoro půlhodině, kdy se nehrálo, ve hře. Utkání mělo být, když se nepodařilo  pro zajištění zdraví hráčů ukončeno s platným výsledkem, který byl v tu dobu na ukazateli skóre, když byla hra přerušena," řekl po utkání bývalý reprezentant a opora Pragy stojící mezi 48 diváky Jan Šonka.

Výsledky dalších utkání se daly očekávat.

Přelouč jako jediný tým, který odehrál všechna utkání, prohrál v Říčanech bez diváků v ochozech na pětky 2:4.

Slavia v Brně podlehla Dragonu na pětky 1:5 a zápas Vyškov - Sparta byl odložený pro ohlášeného nemocného hráče Sparty.