Ragbisté od Rokytky Sparty a Pragy ovládli čelo ligové tabulky

Ragbyová nejvyšší soutěž  extraliga pokračovala dalším kolem nadstavbové části, po kterém došlo k zásadním přesunům v tabulce. Oba vysočanské týmy Sparta, která hraje a trénuje na Podvinném mlýně a Praga, která má sídlo rovněž u Rokytky,  vybojovaly výhry i  s bonusovým bodem k dobru.

Praga hostila Říčany a Středočechy smetla kolektivní hrou a zabezpečenou obranou. Borci z Vysočan položili pět pětek a soupeři nedovolili více než jen dvakrát proniknout do svého brankoviště.

"Praga vyhrála zaslouženě a dokázala těžit body z našich hrubých chyb," přiznal po utkání kouč Říčan Antonín Brabec.

"Chtěli jsme získat pět bodů a to se podařilo, když jsme  čtyři pětky položili již v prvním poločase. A to jsme hráli ještě bez šesti hráčů ze základní sestavy," poznamenal pro ragbyový magazín Českeragby.cz trenér Pragy Eduard Krützner mladší. Za Praga nejvíce bodů získal Adam Hrníčko, který položil tři pětky.

Vedoucí a zatím jediný neporažený tým Sparty Praha exceloval na hřišti Tatry Smíchov, ale až po přestávce. V poločase Tatra ještě  vyhrávala, ale nakonec nezískala po pražském derby se Spartou ani žádný bonusový bod a propadla se na třetí místo v tabulce.

Nejvíce deset pětek viděli diváci ve Vyškově, kde zdejší borci porazili Slavii  Praha 46:14 a na pětky 8:2.