Ragbisté ČR sice prohráli s New Zealand Ambassador´s XV 0:38, ale diváci se nenudili

Na exhibiční ragbyové utkání výběru New Zealand Ambassador´s XV s českými ragbisty se i přes popolední parno přišlo třetí červnovou sobotu na hřiště Tatry Smíchov podívat přes 3000 diváků a vůbec nelitovali.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

New Zealand Ambassador´s XV, který je pro podobnost dresů označovaný také jako All Blacks, je tým složený z hráčů ragby z Nového Zélandu působících v Evropě, a to ať už na amatérské, poloprofesionální či profesionální úrovni. Tento tým si zahrál proti Českému národnímu týmu již v roce 2015, kdy nadšeně bojující Češi nakonec podlehli hráčům v tradičních černých dresech s kapradinou na hrudi 32:36. Podobné utkání se hrálo i v roce 2016, kdy se hostům dařilo už více, a vyhráli 30:13.

V letošním  vystoupení již Novozélanďané nedali českým ragbistů žádnou příležitost bodovat. Hosté sice začali hodně opatrně  a snad proto byl  ještě ve 22. minutě  stav 0:0, ale pak už skóre začalo nepříjemně narůstat v neprospěch českých borců.

Novozélanďané do konce poločasu po hrubých chybách v řadách českých ragbistů položili čtyři pětky a s náskokem 24:0 šli do druhé části hry.

Po změně stran se český tým několikrát osmělil a  za podpory diváků  čeští ragbisté nebezpečně kroužili před soupeřovým brankovištěm, ale z jejich tlaku se nic neurodilo.

Naopak tři minuty před koncem se utrhl  k sólovému úniku Lott a po jeho položené pětce, poté bodoval i Sampson, který třetí svoji položenou pětkou v utkání uzavřel skóre Česko - New Zealand Ambassador´s XV 0:38.

"Utkání se silným soupeřem je pro české hráče i diváky vždy vítanou příležitostí, jak vidět na vlastní oči, jak hrají ragby hráči z ragbyově vyspělých zemí.  Z těch tří předchozích  zápasů nastoupil proti Novozélanďanům nyní český tým asi nejslabší sestavě, neboť ve stejné době hrála sedmičková reprezentace v Bukurešti turnaj ME a také jsme na toto utkání nepozvali hráče, kteří působí v zahraničí. Naopak dostali  příležitost si zahrát mladí hráči  nejenom z první ale i z druhé ligy," řekl pro magazín Českéragby.cz kouč českého týmu a Tatry  Filip Vacek, který byl Českou rugbyovou unií pověřený, aby společně s trenérem Vyškova s Pavlem Palou odkoučovali ragbyovou exhibici.

"Byla to podívaná zejména pro diváky, kteří na ragby chodí velmi zřídka a někteří přišli hlavně  obdivovat bojový tanec haku, kterou hosté předvedli před utkání i po jeho konci. Pro české hráče to byla cenná zkušenost," dodal Pavel Pala.

Praha 17. června 2017

Česká republika - .  New Zealand Ambassador´s XV  0:38(0:24)

Body: Sampson 15, Mc Gahan 8, Solomon,  O´Sullivan a Lott po 5. Pětky 0:6. Rozhodovali Staurt Baylan z Německa.   Diváků 3 000.

(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)