Ragbisté ČR se probojovali do třetího kola kvalifikace na MS 2019 výhrou nad Maďarskem 47:19

Čeští ragbisté  vítězně prošli i druhým kolem kvalifikace na MS 2019, když porazili v domácím prostředí ragbyového stadiónku Tatry Smíchov v Praze Maďarsko 47:19. Jejich dalším soupeřem budou v listopadu 2017 Portugalci, kteří do třetího kola, které se odehraje  na Pyrenejském poloostrově,  byli přímo nasazeni coby vítězové skupiny Trophy ME.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Utkání Česka s Maďarskem bylo rovněž posledním pro realizační tým hlavního trenéra Tomasze Putry.

"Mám z toho dobrý pocit. S českým týmem jsem jako trenér dosáhl 12 vítězství, jednu remizu a jen jedinou porážka a během tří let, co jsem tu v Česku působil u reprezentace, poskočil český tým i v žebříčku ragbyových zemí  o šest příček," řekl po utkání Tomasz Putra pro ragbyový magazín Českeragby.cz .

V samotném zápase s Maďarskem, který  byl historicky  prvním v dějinách  českého i československého ragby, domácí ragbisté vedli už od páté minuty po úvodní  položené pětce a následně proměněném kopu 7:0. V dalším průběhu utkání o vedení už nepřišli.  A tak se během první půle  podařilo českým ragbistům položit celkem pět pětek a ve druhé přidali ještě další dvě. Hosté se však jen tak lehce nevzdávali. Po hrubých chybách v české obraně skorovali do půle dvěma pětkami a po změně stran ještě jednou. Proto diváci, kterých opět přišlo málo asi kolem tří set , viděli celkem deset pětek.

Pak trenéři českého týmu  ve druhé půli dali příležitost si zahrát i hráčům z lavičky a možná i proto skore tak radikálně nenarůstalo, jako během prvních 40 minut hry.

"Hrálo se nám proti neznámému soupeři  celkem dobře a dosáhli jsme očekávané výhry. Další soupeř v kvalifikaci o MS 2019 Portugalsko, to bude už o hodně silnější soupeř. Portugalci navíc už zkušenost ze samotného světového šampionátu mají z riku 2007," poznamenal po utkání úspěšný kopáč Tomáš  Forst, který pro český tým nakopal 12 bodů.

Česko - Maďarsko  47:19  (33:12)
Pětky: 7:3. Body: Forst 12, Pantůček a Loutocký po 10, Schütz, Soural a Stejskal po 5 - Stiglmayer 10, Drabbant 5, Sacase 4. * Rozhodoval Francouz Frencois Bouzac  * Diváků 300.

(ps, SportovniListy.cz & Českeragby.cz, foto: Petr Skála)