Radost moderních pětibojařů Jana Kufa a Martina Vlacha má barvu stříbra

[ title]
Skvěle začalo mistrovství světa v Mexiku v moderním pětiboji pro české barvy. Ve štafetě mužů obsadili Jan Kuf a Martin Vlach druhé místo s odstupem pouhých dvou vteřin za vítěznou Francií.

Stříbrný Jan Kuf: Je to nádhera

Den před startem šampionátu Jan Kuf říkal, že by byl spokojený s tím, kdyby se mu poprvé v letošní sezoně povedl závod bez chyby a výpadku. Že by z toho mohl být dobrý výsledek. A hned první start v Mexiku takový byl. Po závodě štafet se s Martinem Vlachem radují ze stříbrné medaile.

Gratulujeme do Mexika, jak se cítí čerstvý vicemistr světa?

"Je to nádherné. Doufal jsem, že pokud se všechno povede, můžeme tady udělat dobrý výsledek. Ale čekal jsem, co se stane, i kvůli tomu, v jakých podmínkách se závodí. A vyšlo to skvěle."

Jaký to byl závod?

"Úžasný, když je stříbrný … Ale ze začátku z mojí strany opatrnější. V plavání jsem byl pomalejší tak o vteřinu a půl než jsem mohl být, ale nevadilo to, protože tam se rozdělují malé body. Šerm vyšel výborně a dostali jsme relativně dobré koně, takže jsme do kombinované části šli ze třetí až čtvrté pozice společně s Francouzi, se kterými jsme si to nakonec rozdali o zlato."

Před kombinovanou částí jste ze třetího až čtvrtého místa možná ale až tak vysoko nemysleli?


"No, to asi úplně ne, bylo to nad očekávání. Ale nakonec jsme byli hodně blízko i k té zlaté medaili. Dvě vteřinky jsou strašně málo, ale musíme to brát zase tak, že oba Francouzi jsou opravdu vynikající běžci a to taky potvrdili. A kdybychom s takovou ztrátou skončili čtvrtí, mrzelo by nás to daleko víc. Druhé místo si určitě užíváme, vážíme si ho."

Kolik sil vám zbylo do individuálního závodu?

"Když jsem dobíhal druhou osmistovku, tak jsem myslel, že žádné. Ale závod je až za dva dny, máme tady šikovného fyzioterapeuta, dá nás dohromady. Budeme připraveni."





(pesou, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)