První podzimní výhra Středočechů na soupeřově hřišti. Zlín - Mladá Boleslav 0:2

Mladoboleslavští fotbalisté měli ve třináctém ligovém kole ve Zlíně svůj den. V lepším první m poločase vyhrávali jen nejtěsnějším rozdílem. Po změně stran aktivnímu soupeři odolali a v předposlední minutě zpečetili výhru druhým gólem.

První poločas byl vyrovnaný a bezbrankový, ale jen do 25. minuty, kdy Komlichenkovu střelu Rakovan vytlačil z pravé vingle na rohový kop, který rozehrál Budínský a v chumlu hráčů se nejlépe zorientoval Komlichenko, načež z pár kroků poslal Boleslav do vedení - 0:1.

Druhý poločas hrozilo Středočechům vyrovnání skóre, ale nestalo se tak. Nakonec však skórovali hosté. V 89. minutě Budínský přesnou přízemní přihrávkou poslal mezi stopery do šance Buchu a ten placírkou podle brankáře Rakovana zamířil přesně k levé tyči - 0:2.

„Dnes se nám povedlo protrhnout šňůru výsledkově nepovedených zápasů venku, ale úspěch se nerodil lehce. Vstup do prvního poločasu byl v pořádku a proti mužstvu, které není v komfortní situaci, jsme se dostali do zaslouženého vedení. Potom jsme polevili, Zlín se zlepšil a závěr prvního poločasu byl herně neurovnaný. Ve druhém poločase jsme vedení uhájili s vypětím všech sil a za přispění fotbalové štěstěny, uklidnil nás druhý gól až v předposlední minutě. Druhá půle bez Matějovského nebyla od nás kvalitní, bez něho jako kdyby mužstvo ztratilo víru ve své schopnosti a v možnost, že ho nahradí, i když máme hráče, kteří by na to měli mít. Jestliže jsem při prohraném zápase na Slavii byl s výkonem mužstva spokojený, tak tentokrát i přes výhru ve Zlíně nejsem. V prvním poločase jsme byli lepší a měli hodně nadějných standardek, ale proměnili jenom jednu, což byla škoda. Po změně stran nám vypadl Matějovský a bylo to pro nás složitější. Zlín hrál druhý poločas skvěle a jen tak tak jsme to vzadu ustáli. Už na Slavii jsme hráli dobře a do Zlína jsme jeli s tím, že už to tady urveme za tři body. Jsme rádi, že se nám to povedlo," prohlásil mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

„Poznar nám určitě scházel. Pro nás je prohra hořká, jsme hodně zklamaní, protože za druhý poločas jsme si zasloužili bodovat. V úvodu utkání měl soupeř více ze hry a my byli zbytečně zakřiknutí, ve druhé půli jsme se zvedli a byli nebezpeční, ale příležitosti jsme neproměnili. Dokázali jsme soupeře dostat pod tlak, scházelo však gólové potvrzení," řekl bezprostředně po utkání zlínský Jan Kameník.

FORTUNA:LIGA     ... třinácté kolo

FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Góly: 25. Komlichenko, 89. Bucha * ŽK: Matějov, Podio - Křapka, Pudil, Jiří Klíma * Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler * Diváků: 2918
FC Fastav Zlín: Rakovan - Matejov, Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák - Fantiš, Podio, Folprecht, Jiráček, Džafič (75. Janetzký) - Železník.
FK Mladá Boleslav: Stejskal - Jakub Klíma, Tataev, Pudil, Křapka - Hubínek - Budínský, Matějovský (46. Bucha), Fulnek - Mešanovič (61. Jiří Klíma), Komlichenko (86. Hašek).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)