První parádní fotbalová mladoboleslavská domácí výhra. Mladá Boleslav - Opava 6:1

V novém ligovém ročníku Boleslavští na domácím hřišti vyhráli až na třetí pokus, ale za to pořádně. Prvoligového nováčka rozstříleli půltuctem gólů, i když až zase tak jednostranný průběh celé utkání nemělo. Hattrickem se blýskl Komlichenko, dva góly přidal Takács a jednou se trefil Ladra.

Utkání začali Boleslavští snově, neboť první svoji ofenzivní akci završili gólově. Ve 3. minutě Hůlka zastavil na půlce hřiště opavskou akci a založil boleslavský útok, v jehož vyvrcholení Divišovu střelu zblokovali obránci k Ladrovi, ten sice neprostřelil brankáře, ale Komlichenko z metru hlavou doklepl míč do sítě - 1:0.

Ve 21. minutě Takács založil boleslavskou akci přes Diviše, který poslal do šance Komlichenka a ten podle brankáře s jistotou zvýšil vedení na 2:0.

Boleslavští při dvougólovém vedení polevili v ostražitosti a soupeř to vycítil. Ve 27. minutě Zapalačův rohový kop Helebrand z malého vápna nasměroval do boleslavské branky - 2:1.

Ve 44. minutě konečně boleslavským fotbalistům vyšla ofenzívní kombinace. Komlichenko přihrál vpravo Konatému, ten mu vrátil na hranici šestnáctky a když Komlichenkovo přízemní zakončení Fendrich vyrazil, tak Takács míč dorazil do branky - 3:1.

Druhý poločas začali Boleslavští podobně jako první, když brzo skórovali. V 53. minutě boleslavský první rohový kop po změně stran, celkově třetí v tomto utkání, rozehrál Diviš a ve shluku hráčů u pravé tyče se prosadil Takács - 4:1.

V 58. minutě Ladra přihrál do vápna Konatému, kterého vyběhnuvší brankář Fendrich podrazil. Nařízenou penaltu přesnou ranou k pravé tyči proměnil Komlichenko - 5:1.

V 67. minutě za Takácsovou kolmicí vyrazil Komlichenko, který přihrál Ladrovi, jenž si ve vápně kličkou připravil palebnou pozici a křížnou ranou se trefil k pravé tyči - 6:1.

Za výrazného vedení a diváckého potlesku dovedli boleslavští fotbalisté utkání do zaslouženého vítězství, když v závěrečné dvacetiminutovce chvílemi předváděli exhibiční kombinace. Opavští se nezatáhli, ale sympaticky útočili a usilovali o zmírnění prohry, což se jim nepovedlo.

"Zápas se dá hodnotit na třetiny. Měli jsme dobrý vstup a za stavu 2:0 to vypadalo, že to v klidu zvládneme. Pak jsme se ale individuálními chybami dostali do defenzivy, začali jsme panikařit. Soupeř to však naštěstí nepotrestal. My naopak přidali třetí branku, která nás zklidnila a druhá půle byla velmi dobrá a tým ukázal svůj potenciál. Fanoušci si to potřebují užít a klukům potleskem vzkázali, že podobné výkony chtějí vidět častěji. Tak snad to budeme opakovat. Nikolaj (Komličenko) má obrovský potenciál, ale s chválou je u něj potřeba opatrně. Je třeba na něm klečet. Góly jsou krásná věc, ale dnešní fotbal vyžaduje od útočníků i věci, které nejsou tak vidět, a tam potřebuje přidat. Ale snaží se a pracuje na tom. Může však být ještě lepší. Je produktivní, na svou výšku i hodně rychlý a technicky zdatný. Proto řeší situace správně. Ukázal to při druhém gólu, kdy fantasticky převzal míč a zakončil přes gólmana," řekl trenér Mladé Boleslavi Jozef Weber.

"Do zápasu jsme vstoupili špatně, dvě jednoduché ztráty a soupeře jsme postavili na nohy. Od 20. minuty jsme byli lepším mužstvem, snížili jsme, měli další dvě šance, které měly skončit brankou, a zápas mohl vypadat jinak, ale pak po další zvláštní situaci jsme dostali na 3:1. Druhý poločas už jsme nebyli na hřišti a domácí to měli dost jednoduché. Celý zápas jde za mnou jako za trenérem. Teď se ukáže, jak jsme silní. Proto kvituji, že je to 1:6 a ne třeba jen 1:3, protože když dostat do držky, tak pořádně. A sám jsme zvědavý, co to s námi udělá v dalších zápasech. Já vím, že jsme silné mužstvo. Akorát máme teď více problémů, se kterými se musíme vyrovnat, a není to pro nás jednoduché. Nehrajeme tak, jak bychom mohli. A pokud to takhle bude dál pokračovat, tak první, kdo z toho vyvodí důsledky, budu já. Když se daří, může to trénovat má manželka, ale když se nedaří, ukáže se trenér a kvalita týmu," řekl trenér Opavy.

Mladá Boleslav 18. srpna 2018

páté  kolo

FK Mladá Boleslav – SFC Opava 6:1 (3:1)
Branky: 3., 21. a 58. Komlichenko (třetí z pokutového kopu), 44. a 53. Takács, 67. Ladra - 27. Helebrand * ŽK: Schaffartzik *Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Vít * Diváků: 3100
FK Mladá Boleslav: Šeda - Pauschek, Chaluš, Král, Keresteš - Takács, Hůlka (73. Kateřiňák) - Konaté, Ladra, Diviš (65. Přikryl) - Komlichenko (81. Mareš).
SFC Opava: Fendrich - Hrabina, Svozil (52. Smola), Helebrand - Jursa, Schaffartzik, Radič, Kuzmanovič, Zapalač (83. Janetzký) - Puškáč, Jurečka (70. Řezníček).

SportovniListy.cz rovněž napsaly

Klokani přivezli z Liberce bod za snad i spravedlivou plichtu Liberec - Bohemians 1:1

Fotbalisté Slavie Praha byli v ligovém rozjezdu zabržděni. Slavia - Jablonec 0:2

Fotbalisté Dukly v utkání se Slováckem vstřelili všechny branky, ale i tak prohráli 1:2

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)