První ligu v národní házené žen hraje 22 týmů včetně Modřan a Újezdu Plzeň

V národní házené došlo v ženských soutěžích od nové sezóny 2019 / 2020 k převratné změně. První ligu hraje ve dvou skupinách 22 týmů, a tak se potkávají celky žen mnohem silnější s těmi o méně slabšími. Tak se stalo, že v pátém kole na sebe narazil tým Újezda - Plzeň a Spartaku Modřany.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Pražanky nevyužily domácího prostředí a s hráčkami z Plzeňského kraje prohrály se stejnými příděly i rozdíly branek v obou poločasech 16:20 (8:10).

Jak říkám..."Bylo to pro nás velké překvapení, když  se vedení národní házené rozhodlo prakticky bez žádné diskuse s kluby sesypat všechna družstva žen do jedné soutěže a rozdělit je jen do dvou skupin podle regionu. Vzaly jsme to jako skutečnost, s kterou nemůžeme nic jiného dělat, než tu soutěž hrát. Modřany konkrétně musely posílit tým svými juniorkami, aby zacelily místo za hráčky, které u nás hostovaly například z Čakovic, protože i Čakovice hrají nyní první ligu.  Měly jsme obavy především ze zápasů se silnějšími týmy, ale na druhou stranu nás zápasy se silnější celky přinutily hrát lépe v obraně s větším zápalem v útoku, abychom s nimi tolik neprohrávaly," řekla po utkání a k nové soutěži hrající předsedkyně klubu Spartaku Modřany Irena Duchková.


   Praha 15. září  2019Prní liga národní házené žen  skupina A

Spartak Modřany - Újezd Plzeň  16:20  (8:10)

Branky:  Lubovská Lucie 7. Nesnídalová Lucie 6, Duchková Zuzana, Kremlíková Radka a Kadlecová Hana po 1 - Titlová Monika 9, Vítková Hana 4, Kučerová Lucie 3, Fuksová Martina a Švábová Kateřina po 2  * Rozhodoval: Barabáš Michal * Diváků: 85.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)