První ligu národních házenkářek hraje 22 týmů a tentokrát se hrál duel Modřany - Ejpovice 18:16

To, že v národní házené došlo v ženských soutěžích od nové sezóny 2019 / 2020 k převratné změně, už víte. První ligu hraje ve dvou skupinách 22 týmů, a tak se potkávají celky žen mnohem silnější s těmi o méně slabšími. Tentokrát tomu tak nebylo a druhou říjnovou neděli na sebe narazil tým Ejpovic a Spartaku Modřany.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Pražanky po celé utkání vedly a poločas vyhrály 11:9 a celé utkání 18:16. Dařilo se zejména Lucii Nesnídalové hrající s číslem 11 a která tak symbolicky dala 11 branek z celkových osmnácti.

Jak říkám..."Konec sezóny se nám vydařil. Děvčata vyhrála pár utkání v řadě a i když soutěž skončila, odehrajeme ještě jedno předehrávané utkání z jara doma s Bakovem. Co říci o soutěži, ve které proti sobě občas hrají týmy s velmi rozdílnou úrovní? Je škoda, že se neprosadil model s šesti špičkovými  prvoligovými týmy, který se mohl hrát čtyřkolově a ostatní týmy mohly hrát ve skupinách rozdělených na Čechy a Moravu mezi sebou," řekl po utkání kouč Josef Škvor.

   Praha 13. října   2019Prní liga národní házené žen  skupina A

Spartak Modřany - Ejpovice  18:16  (11:9)

Branky: Lucie Nesnídalová 11, Zuzana Lubovská 7 -  Kateřina Loukotová 8, Magda Vlasáková 4. Elexa Thöndlová 4 * Rozhodčí Jiří Bláha.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)