Prolog Závodu míru U23 zvládl v Krnově nejrychleji Nor Rasmus Fossun Tille

Norský mladík Rasmus Fossun Tiller zvládl zajet nejrychleji dvoukilometrový prolog letošního ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Piessnitz Spa a do první etapy obleče žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů v Krnově Ivo Oliveira z Portugalska a Nizozemec Nils Eekhoff, kteří byli o vteřinu resp. o dvě pomalejší.

Z domácích českých jezdců skončil nejlépe čtyřicátý Roman Lehký a hned za ním Jakud Otruba, oba se ztrátou osmi vteřin.

"Věděli jsme, že je to píše disciplína pro specialisty. Kluci ale nezklamali, zaostali minimálně. Rozhodovat o celkovém úspěchu se bude v dalších dnech, takže to bylo spíše jen tak na seznámení," řekl český reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Na startu se prezentovalo 128 jezdců z dvaadvaceti zemí, prakticky to nejlepší z celého světa, kteří si přijeli pro body do hodnocení N´Cupu.

Ještě před prvním startujícím ale vyrazil na trať jako předjezdec Dominik Hašek. Brankář zlatého hokejového týmu z olympijských her v Naganu nyní hodně na kole jezdí a v letošním roce se stal se svým nápojem ,,Smarty" partnerem závodu. "Přepálil jsem začátek a trochu se zadýchal. Možná bych dokázal jet tak o deset vteřin rychleji," říkal Hašek po projetí cílem v čase, který byl srovnatelný s jezdci ze závěru výsledkového pořadí.

Na startu byl jeden závodník v duhovém trikotu úřadujícího mistra světa. V loňském roce v norském Bergenu ovládl časovku jezdců do 23 let Mikkel Bjerg z Dánska, ale ten  se mezi nejlepší neprosadil. Obsadil až 48. místo s odstupen osmi vteřin a jeho skalp dokázali získat tři čeští jezdci.

Krnov 31. května 2018

Závod míru U23

Prolog na 2 km:  1. Tiller ( Nor.) 2:12, 2. I Oliveira (Port.) +1, 3. Eekhoff (Niz.) +2, 4. Hayter (Brit.) +2, 5. Zijlaard (Niz.) +2, 6. R. Oliveira (Port.) +3, ...40. Lehký +8, 41. Otruba +8, 44. Rajchart +8, 82. Petruš +12, 93. Štibingr +14, 104. Gruber (všichni ČR) +15.