Projekt Česko vesluje s 3500 zapojenými dětmi a studenty vstoupil do čtvrtého ročníku

Přes 3500 zapojených dětí a studentů, více než 40 škol - to jsou statistiky, se kterými vstupuje projekt Česko vesluje do svého čtvrtého ročníku. Tato sportovní akce roste s každým rokem a z mateřského Ústeckého kraje se postupně rozšiřuje i do dalších krajů, například Libereckého nebo Středočeského kraje, ale i do Jihomoravského a Severomoravského kraje. Nově je cílem Labe arény, která Česko vesluje organizuje, zapojit do veslařského sportu nejen školy z celé České republiky, ale hledat i nové talenty veslařského sportu.

Jak říkám...



„Každá aktivita, která přiláká děti a studenty ke sportu, je v dnešní době plné mobilů a tabletů mimořádně důležitá. Veslování přitom patří mezi nejvšestrannější sporty, navíc v našem kraji máme Národní olympijské centrum vodních sportů s veslařským kanálem v Račicích. Pro náš kraj je proto přirozené, že podporujeme projekt Česko vesluje a věřím, že se bude dále rozvíjet a podaří se nám najít veslařské talenty, kteří budou reprezentovat nejenom Ústecký kraj, ale i Českou republiku,“ uvedl Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport.

V minulém ročníku Česko vesluje, které se „jezdí“ na veslařských trenažerech Concept 2, uspělo ve školní lize Gymnázium a SOŠ Klášterec nad Ohří. Na druhém místě skončilo Gymnázium Teplice, třetí příčka patřila HŠ, OA a SPŠ Teplice. Finálovou regatu školní ligy Česko vesluje, která se v květnu 2019 konala v areálu Labe arény ve Štětí a která je samostatně hodnocena, vyhrálo o jediný bod Gymnázium Teplice před obhájcem trofeje Gymnáziem a SOŠ z Klášterce nad Ohří.

Jak říkám...



„Jsme velmi rádi, že se do projektu zapojuje stále více škol a dětí. Bez podpory zejména Ústeckého kraje by úspěšnost této sportovní akce nebyla možná. Získali jsme dokonce značku Rodinné stříbro ÚK. Nyní máme velké sportovní plány, které souvisí s blížícím se Mistrovstvím světa ve veslování v roce 2022, jež se bude konat v račické Labe aréně. Projektem Česko vesluje chceme pokrýt celu Českou republiku a zapojit se do hledání nových veslařských talentů,“ doplnil Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

Projekt Labe arény Česko vesluje vznikl v Ústeckém kraji, a to jako road show s veslařskými trenažéry a zejména jako školní liga. Česko vesluje za poslední tři roky navštívilo řadu měst z Ústeckého kraje - jako například Most, Děčín, Klášterec nad Ohří, Teplice, Louny, Litoměřice, Varnsdorf, Roudnice nad Labem atp.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

(mv, Labe aréna, SportovníListy.cz, foto: Labe aréna)