Profi tým hasičů ČR ve Villachu časem 54,24 zaběhl nový olympijský rekord

[ title]
Ani třetí soutěžní den druhý červencový pátek na XVI. Mezinárodní hasičské soutěži, hasičské olympiádě ve Villachu, nezůstala česká výprava bez medailí. Týmy žen, dobrovolných i profesionálních hasičů vybojovaly celkem šest medailí v disciplíně štafeta 4 x 100 metrů. Tým profi navíc v novém olympijském rekordu 54, 24!

Zahájen byl také hlavní závod v klasických disciplínách CTIF, který bude pokračovat ještě v sobotu 15. července 2017.  Česká republika má na startu 13 týmů.


Druhé červencové páteční dopoledne patřil Stadion Lind z požárního sportu zajímavým disciplinám a to štafetám 4 x100 metrů s překážkami. Oproti předchozím dnům, kdy se počasí vyznačovalo vysokými teplotami, tentokrát se startovalo za deště. V kategorii žen se českým štafetám více než dařilo – tým A zvítězil časem 60, 73 před týmem B s časem 64,99 a bronzovým týmem C s časem 65,52. ani dobrovolní hasiči se nenechali zahanbit a získali zlatou a bronzovou medaili – tým A časem 59,23 a tým C časem 59,57. Vrcholem pak byl první pokus týmu profesionálních hasičů, kteří ve složení Kamil Bezruč, Pavel Krpec, František Kunovský a Martin Lidmila vytvořili nový olympijský rekord – 54, 24!!!

Česká výprava tak již má na svém kontě dvacet medailí, z toho 10 zlatých!

Do medailové sbírky přispěly také mladé hasičky z Pískové Lhoty, které obhájily prvenství z polské Opole (2015). Oficiální již jsou také výsledky ostatních mládežnických týmů. A tak se ví, že  v kategorii děvčat, ve které  závodily také hasičky ze Zádveřic,  obsadily skvělé 6. místo. V kategorii smíšených družstev vybojovali v konkurenci 41 týmů závodníci z Nové Vsi 6. místo a závodníci z  Bludova si domů vezou 8. místo.

SportovniListy.cz dále napsaly ...Obhajoba vítězství z Opole děvčatům z Pískové Lhoty ve Villachu vyšla!

Ve Villachu padl světový rekord. Šárka Jiroušová jej dosáhla v běhu na 100 metrů s překážkami

Ve Villachu se čeká na start XXI. Setkání mládeže a XVI. Mezinárodní hasičské soutěže

Tréninky českých hasičů na hrách ve Villachu pokračují
(Jaroslava Čečrdlová, SH ČMS, SportovniListy.cz, foto: SH ČMS)