Přípravy na 23. ročník zimní fotbalové Tipsport ligy jsou v plném proudu

Tipsport zimní ligy jeho 23. ročníku se i v roce 2020 zúčastní tradičně 16 celků, které jsou rozděleny do čtyř čtyřčlenných skupin. Vedle Sparty a Mladé Boleslavi se z českých prvoligových klubů představí Bohemians 1905, Příbram, Jablonec, Ostrava a Karviná. Jak bylo řečeno na setkání organizátorů se zástupci médií, pořadatelé oslovili i v ligové tabulce lépe postavené týmy než ty vyjmenované, tedy Slavii a Plzeň, ale zatím nejlepší ligová mužstva nabídku  vzhledem k programu zimní přípravy odmítla. Skupina C se odehraje na Slovensku v Dunajské Stredě.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Stejně jako v minulém ročníku vyvrcholí Tipsport liga turnajem na Maltě.

Jak říkám...

"Zatímco před rokem měl účast zajištěnou celkový vítěz všech skupin, tentokrát jsou všechny čtyři týmy, které budou hrát na Maltě, už předem dané. Tam  se představí druholigové Brno jako šampion předchozího turnaje, Ostrava coby nejlepší tým loňských základních skupin, Mladá Boleslav a Dunajská Streda," řekl ředitel turnaje Aleš Kolář.

Základní skupiny odstartují 8. ledna a skončí 22. ledna 2020, maltský turnaj se bude hrát hned potom. Pro účastníky bude připraveno týdenní soustředění a čeká je i přípravný zápas s vybraným klubem maltské ligy.

Ve hře je mimo jiné možnost, že by při některých utkáních asistoval videorozhodčí. "Fotbalová asociace ČR nás dvakrát oslovila, jestli může v naší soutěži vyzkoušet a přeškolit videorozhodčí. Dvakrát jsme vyhověli a teď se to řeší. Myslím, že video bude, ale nechci předjímat," vysvětlil Kolář.Složení skupinSkupina A (Praha – Horní Počernice)
Bohemians Praha 1905, Příbram, Dukla Praha, Jablonec.

Skupina B (Mladá Boleslav)
Mladá Boleslav, Sparta Praha, Varnsdorf, Hradec Králové.

Skupina C (Dunajská Streda)

Dunajská Streda, Brno, Nitra, Skalica.

Skupina D (Ostrava)
Ostrava, Karviná, Pohronie Žiar nad Hronom, Prostějov.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)