Přerov hostil Mikulášský pohár v ploutvovém plavání

Celkem 212 závodníků z 13 klubů České a Slovenské republiky se v sobotu 8. prosince 2018 sjelo do Přerova, kde se uskutečnil 4. ročník závodů v ploutvovém plavání – Mikulášský pohár. Závodilo se v celkem 16 vypsaných disciplínách a každý závodník mohl startovat ve čtyřech z nich. Součástí Mikulášského poháru byl také víceboj o Pohár přerovského primátora, který vyhrál závodník s nejvyšším součtem bodů za disciplíny 50 PP, 200 PP a 100 BIFI.

Víceboj mezi muži ovládl David Musil (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) se ziskem 1710 bodů. Druhý byl Jakub Petrák (KVŠ Barakuda, SVK) za zisk 1636 bodů, třetí skončil domácí závodník Skorpenu Přerov René Vašíček, který získal 1627 bodů. Ženám kralovala Alžběta Hnáthová (KSP Olomouc) se součtem 1589 bodů. Druhé místo si odváží slovenská závodnice Beáta Bielková (KŠP Delfín) za 1534 bodů, třetí byla opět domácí závodnice ze Skorpenu Přerov Veronika Vašíčková, která získala 1483 bodů.

V „mikulášských“ závodech předvedla skvělý výkon Kateřina Padalíková z druhého přerovského klubu Fast Fins. Ve všech svých čtyřech startech (50 RP, 200 PP 100 PP, 100 BIFI) nepoznala porážku a odvezla si čtyři zlaté medaile. Tři starty a tři zlaté medaile – to je bilance další závodnice klubu Fast Fins Adély Zapletalové, která se radovala v závodech 50 BIFI, 200 BIFI a 100 BIFI.

Tři zlaté medaile v Přerově vybojoval také Jan Janásek (Nemo Zlín), který zvítězil na tratích 50 RP, 200 PP a 100 PP. Stejně si vedla i Veronika Vašíčková (Skorpen Přerov), která má tři zlaté medaile ze závodů 50 PP, 200 PP a 100 PP. Po třech zlatých si domů odváží také dva závodníci klubu Laguna Nový Jičín. Jakub Jarolím ovládl závody na 50 RP, 50 BIFI a 100 BIFI. Jakub Klimpar se radoval v závodech 50 BIFI, 200 BIFI i 100 BIFI.

Vítěz víceboje David Musil (Čochtanklub Žďár nad Sázavou) vyhrál závody na 50 PP, 200 PP a 200 BIFI. Stříbro získal na trati 100 BIFI. Tři zlaté (50 RP, 50 PP, 100 PP) a jednu bronzovou (100 BIFI) si z Přerova odvezla jeho týmová kolegyně Adéla Švomová.

Kompletní výsledky z Mikulášského poháru naleznete zde.
(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Lenka Jurová)