Pražští Lvi zařvali s Duklou Liberec. Lvi Praha - Dukla Liberec 1:3


První zápas pražského ligového volejbalového celku startujícího pod značkou Lvi v letošním roce  přilákal diváky na  koukatelný volejbal. Soupeřem Pražanů byla Dukla Liberec a sportovci ze zasněženého města nebyli vůbec ztuhlí. Lvi vyhráli první set a vypadalo to, že se diváci budou rozcházet až hodně pozdě večer po pětisetovém duelu. Jenže... 

SportovníListy.cz byly na místě děje ...
Druhý set však ukázal sílu libereckých volejbalistů, kteří jej vyhráli o deset bodů, když na ukazateli skóre svítilo skóre 15:25. Bylo vyrovnáno.

Třetí set byl velmi dramatický. Za stavu 17:17 však zazářil liberecký univerzál Štokr. Šance pro Lvy nastala ještě za stavu 19:21, ale následný vývoj dospěl k libereckému úspěchu ve třetím setu vyjádřený čísly 22:25.

Ve čtvrtém setu už Dukla hrála v klidu. Lvi jen dotahovali, nejdříve na 8:11 a pak ještě na 17:21, ale set skončil poměrem bodů 21: 25 a zápas celkovým vítězstvím Liberce 3:1.

Jak říkám..."Zápas rozhodly dva momenty. Za stavu 1:1 na sety jsme ve třetím setu dobře ztrátovali, ale v koncovce jsme měli ubráněno a nepodařilo se nám nahrát bodový balon a vzápětí jsme dostali eso. Místo našeho dvoubodového vedení vedl Liberec. Druhým klíčovým faktorem byl náš špatný servis během celého utkání," řekl po utkání trenér Lvi Praha Tomáš Pomr .

"V prvním setu Pražané spolehlivě ztrátovali a dohráli za pomocí naší chyby koncovku setu. Od druhého setu se nám dařilo na servisu a následná obrana přinesla důležité body. Rovněž jsme se zlepšili při uhrávání bodových balonů. Jsme rádi za vítězství za tři body," komentoval utkání trenér Dukla Liberec  Michal Nekola.


     Praha  10.  ledna 2019UNIQA volejbalová extraliga mužů 2018/19

VK Lvi Praha – VK Dukla Liberec 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 21:25)
Rozhodčí: Velimov E., Buchar T., na čarách Poláček J., Michálková D., delegát Záhorcová K. * Počet diváků: 320

Lvi Praha:  Svoboda, Van Werkhoven, Kuboš, Šulc, Špulák, Fortuník, libero Kovařík. Střídali: Kozák, Démar, Drozen
Dukla Liberec: Leikep, Biernat, Šulista, Holubec, Štokr, Grut, libero Kopáček. Střídali: Srb, Pietruczuk


(ps, Český volejbal, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)