Pražský maraton poprvé vyhrál v konkurenci Afričanů Američan Galen Rupp

Bronzový medailista z olympijských her v Riu Američan Galen Rupp vyhrál pražský maraton v české metropoli. Stal se prvním Američanem, kterému se to podařilo. Osobní rekord si vylepšil o více než tři minuty na 2:06:07, což je druhý nejrychlejší výkon ve čtyřiadvacetileté historii Pražského maratonu. Rychleji běžel jen Keňan Eliud Kiptanui v roce 2010 (2:05:39). Nejrychleji v Praze doběhla Keňanka Bornes Jepkirui Kiturová v čase 2:24:19.

Jednatřicetiletý Rupp necelé čtyři kilometry před cílem utekl Etiopanovi Sisayu Lemmovi, který byl považovaný za největšího favorita závodu. Nakonec ho Američan porazil bezmála o minutu. Třetí skončil Keňan Stephen Kwelio Chemlany.

Českým šampionem se stal podruhé v kariéře Jiří Homoláč (2:20:09), jenž byl rychlejší v závěru, kdy vyhrál nad Vítem Pavlištou. Homoláč tak navázal tak na titul z roku 2013. Třetí skončil pětinásobný šampion a obhájce loňského prvenství Petr Pechek.