Pražské sovy v prvním zápase roku otevřely náruč a koš soupeři USK Praha - Děčín 69:89

[ title]
Bouřlivá atmosféra i velká návštěva na Folimance provázela první lednovou sobotu utkání basketbalové ligy USK Praha - Děčín. 

SportovníListy.cz byly na místě děje...První čtvrtina přinesla sice vyrovnanou hru, ale Děčín byl přeci jenom důslednější a vedl již o sedm bodů.

Domácí měli hlavní problém v obraně, když Děčín trestal každou jejich chybu přímou akcí, po níž padaly i koše. Rozdíl v polovině utkání byl již patnáctibodový.

Po návratu z šaten žádná změna nenastala. Děčínští zvyšovali náskok, a protože pražské Sovy dovolily soupeři 89 bodů, skončil zápas dvacetibodovým rozdílem.

Jak říkám...


 

"Takhle přesvědčivě jsme na Folimance už dlouho nevyhráli. Předvedli jsme velmi koncentrovaný a kolektivní výkon. Důvodem bylo to, že nám prostě fungovala hlava 40 minut. Jak v obraně, tak i v produktivitě útoku. Bavíme se o tom, že na venkovních hřištích se nám nedaří tolik v útoku, dnes 89 na Folče. Byl to ucelený výkon a děkuji svým hráčům za celkový přístup a nasazení a agresivitu celých 40 minut," řekl trenér BK ARMEX Děčín Pavel Budínský.

"Věděli jsme, že to bude fyzické a těžké utkání. Celý týden jsme trénovali zastavení rychlého protiútoku a oni z toho dali 34 bodů. To říká vše o dnešním utkání. Obranný doskok byl druhý prvek, který jsme si dali za cíl hlídat, a oni jich měli 11. Mladí hráči musí do hry přinést víc, pokud chtějí být konkurence schopní. Je dost možné, že v nadcházejícím týdnu budou dít změny v týmu," řekl trenér USK Praha Dino Repeša.


   Praha 5. ledna 2019  Kooperativa basketbalová liga mužů  

USK Praha - Děčín 69:89 (18:25, 31:46, 50:70)
Nejvíce bodů: Appleby 19, Tůma 13, O. Sehnal 12, Vukosavljevič 8 - Autrey 14, Grunt, Ježek a Šiška po 11, Carlson 10, Feštr 9.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)