Pražské evropské soustředění krasobruslařů pod vedením trenérů ruských olympioniků

Pro sedmidenní mezinárodní soustředění krasobruslařů z celé Evropy  pod vedením trenéru olympijské reprezentace Ruska byla vybrána Praha, která se stala místem, kde našlo útočistě přes dvacet mladých nadějných krasobruslařů z celé Evropy.

Na Zimním stadionů Hasa, už od třetího února trénovalo  přes dvacet mladých nadějných krasobruslařů  v rámci Mezinárodního Ice Liga kempu, který pořádá Nadační Fond Mezinárodní Fórum Mládeže.

V návaznosti na ME krasobruslení v Ostravě do Prahy zavítali významní trenéři, kteří  se podělili s dětmi a jejích trenéry se způsobem přípravy vrcholových sportovců.

Celý kemp měl velmi intenzivní tréninkový program. V rozsahu sedmi hodin denně  dětí trénovaly  nejenom na ledě, ale i na sále během suché speciální průpravy, a taky denně absolvovaly  hodiny baletu a strečinku.

Celý kemp byl  především zaměřen na procvičování mistrovského skluzu, který ocenili  všichni účastníci ze sedmi států, jako je Švédsko, Slovensko, Rusko, Švýcarsko, Německo, Litva a  i domácí Česko.

Zbývá dodat, že své znalostí a krasobruslařské návyky dětem předali ve světě krasobruslení uznávaní odborníci.

Mezi nimi byli Maxim Zavozin, který mimo jiné  jako  specialista ruské reprezentace  trénuje  Marii Sotskovou a úřadující olympijskou vítězku ze Soči Adelinu Sotnikovovou, dále Vilena Zavozina, která je hlavní trenérkou  krasobruslařské sportovní školy Krylja Sovetov, Moskva nebo baletní pedagog účastnice ZOH v Soči, specialistka biomechaniky, pedagog British Ballet  School, Praha - Drážďany  Elizaveta Bodrova.

ICE SKATING LIGA se slavnostně skončí druhý únorový čtvrtek předaním diplomů všem účastníkům  a kde jinde než v dějišti kempu na zimním stadionu Hasa.


SportovniListy.cz napsaly ...

Podívejte se na krasobruslaře, jak váleli na konci ledna 2017 ME v Ostravě

Podívejte se na krasavice krasobruslařské závodící v Ostravě na ME 2017

Jevgenija Medveděvová obhájila evropské zlato, Michaela Lucie Hanzlíková dvacátá


Podívejte se na obrázky z ME v krasobruslení v Ostravě z krátkého programu žen


Čeští junioři Anna Dušková a Martin Bidař rozjásali ostravské publikum

Podívejte se, jak v Ostravě na ME v krasobruslení kroužili Anna Dušková a Martin Bidař

(ps podle tiskové zprávy, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)