Pozemní hokejistky ČR v hale během HME jako jediné porazily Němky pozdější mistryně Evropy

[ title]
Halový třídenní  evropský šampionát v pozemním hokeji žen  je minulostí. 

Češky se po prohře s Ruskem 3:4, dále po výhře nad Německem 4:3 a po výhře 2:1 nad Ukrajinou v základní skupině probojovaly  do semifinále turnaje.

Jenže druhý hrací den Nizozemky byly v semifinále nad síly českého týmu a pro prohře 3:6 na české reprezentantky čekal poslední den turnaje tým Běloruska.

Zápas o bronzové medaile vycházel lépe Běloruskám, které v půli vedly 2:1. Po změně stran ještě soupeřky českého týmu zvýšily vedení na 3:1, ale domácím pozemkářkám se podařilo vyrovnat na 3:3. V závěru však borkyně Běloruska přidaly dvě další branky a bylo vymalováno. Domácí tým Česka z osmi účastníků skončil sice v první polovině, ale až na čtvrtém místě.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Ten míček je můj ...
A mám jej ...
Bělorusky bránily už na polovině soupeřek ...


Pro hráčky České republiky může být k dobru fakt, že se jim jako jediným podařilo porazit během turnaje jinak neporažené Německo, které prošlo nakonec až do finále, ve kterém zdolalo Nizozemsko až po nájezdech  2:1.


  Praha 21. ledna  2018

Halové ME v pozemním hokeji žen 

O třetí místo: Bělorusko - Česko  5:3 (2:1)
Finále: Německo - Nizozemsko  1 1  (0:0)  na nájezdy 2:1

Konečné pořadí:  1. Německo, 2. Nizozemsko, 3. Bělorusko, 4. Česko.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
Nešťastné slávistické omyly

Nešťastné slávistické omyly

19.8.2018 09:00:00

Slavie Praha a Liga mistrů, toto spojení přestalo platit po úterním zápase s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev. Že tomu tak nemuselo být, je nasnadě. Co se sportovní stránky týče, asi nikdo...