Portugalci vstoupili do evropské Rugby trophy s osmi pětkami, s kterými porazili Polsko 65:5

Do jarní části  druhé nejvyšší ragbyové soutěže Rugby Trophy, ve které hrají stále ještě čeští ragbisté, doslova vlítli  poprvé v tomto ročníku  Portugalci. V Setubalu loňští vítězové této evropské soutěže porazili Polsko 65:5 a na pětky pak 8:1 a po jen jediném utkání se dostali na třetí místo aktuální tabulky.

Portugalci svého soupeře výrazně převýšili až ve druhém poločase, ve kterém položili šest z celkových osmi pětek a v posledních deseti minutách hry dokonce narostlo skore o čtyři položené pětky, po kterých zpravidla Portugalci  proměnili i následné kopy.

Poláci, kteří  zatím mají  ze všech týmů odehráno nejvíce čtyři utkání,  si však účast v dalším ročníku soutěže zajistili i přes poslední  drtivou porážku s Portugalskem  po dřívějších dvou vítězstvích nejdříve nad Českem ve Zlíně 41:22 a doma nad Litvou 33:0.

Čeští ragbisté po porážkách s Polskem 22:41, ostudné prohře v Litvě 10:30 a ještě podzimní  prohře ve Švýcarsku 5:17 patrně skupinu opustí, neboť získání bodů v zápasech s nejsilnějšími soupeři je málo pravděpodobné.

České borce totiž čekají dvě utkání. Nejdříve hostí doma v Praze 16. března 2019   Nizozemsko v  Portugalsku se  23. března 2019 utkají s největším favoritem na celkového  vítěze.