Podívejte se, jak Zuzaně Hejnově utekla zlatá, stříbrná i bronzová medaile na 400 m překážek

Dvakrát za sebou byla na MS nejrychlejší a stala se mistryní světa na 400 metrů překážek. Zuzana Hejnová. Ke startu se na stejnou disciplínu postavila i druhý srpnový čtvrtek na MS v Londýně.

Ten večer si naladili sportovní program v televizi i někteří televizní diváci, kteří se do té doby dívali možná již podesáté na opakování seriálu Nemocnice na kraji města.

Důvod? Zuzana Hejnová poběží finále...

A jak to dopadlo?

"Bohužel jsem to přepálila. Cítila jsem to. Pak už s tím člověk nic neudělá. Je to hrozná škoda, určitě jsem na medaili měla," řekla krátce po závodě, ve kterém skončila jako nejlepší Evropanka, kterou však předběhly dvě Američanky a jedna žena z Jamajky.

"Jsem samozřejmě hodně zklamaná. Kousek od bronzu... Čtvrtá místa jsou hrozně nepříjemná. Věřila jsem si na medaili a dokonce i na to, že bych mohla vyhrát. Jenže se běželo fakt rychle a já neměla svůj den. Nesedlo mi to. Nakopla jsem to - a pak mi v závěru došly síly. To byl největší problém," vysvětlila Zuzana Hejnová den před svým svátkem.

Inu, kdo z atletů může říci, že je čtvrtý nejrychlejší na trati 400 metrů překážek na světě. Zuzana Hejnová k tomu ještě může dodat, že je nejrychlejší z Evropanek.

"Proto se těším na příští rok na mistrovství Evropy, kde bych chtěla běžet," dodala Hejnová v rozhovoru pro ČT SPORT.

Londýn 10. srpna 2017
LONDÝN - Mistrovství světa v atletice

Ženy 400 m překážek: 1. Carterová 53,07, 2. Muhammadová (obě USA) 53,50, 3. Traceyová (Jamajka) 53,74, 4. Hejnová (ČR) 54,20, 5. Sprungerová (Švýcarsko) 54,59, 6. Watsonová (Kanada) 54,92, 7. Tateová (USA) 55,43, 8. Doyleová (Spojené králoství Velká Britanie) 55,71.

SportovniListy.cz napsaly ...

Trenér Báry Špotákové Rudolf Černý získal jako první český trenér rovněž zlatou medaili

Podívejte se, jak Bára Špotáková vybojovala na MS v Londýně zlatou medaili a jak ji slavila

V Londýně na MS v atletice zažila česká výprava zlatý den. Báře Špotákové to vyšlo

(ps, SportovniListy,cz, foto: Ivana Roháčková, Dukla Praha)