Podívejte se, jak v Praze slavily španělské basketbalistky zlaté medaile vybojované na ME

Španělské basketbalistky vyhrály potřetí v historii mistrovství Evropy, na trůn se vrátily po čtyřech letech. V pražském finále porazily Francii jednoznačným výsledkem 71:55. Výsledkem byl nejvyšší rozdíl ve skóre ve finálovém utkání od roku 1985, kdy Sovětský svaz porazil Bulharsko 103:69.

Zatímco Španělky získaly už osmou medaili z posledních devíti mistrovství Evropy, belgické basketbalistky slavily první medailový úspěch v historii. V duelu o třetí místo porazily Řecko jednoznačně 78:45 a z Prahy si odvezly bronz.

Oslavy při přebírání medailí provázely úsměvy.

SportovníListy.cz napsaly:
České basketbalistky jako jediné na ME porazily Španělky pozdější mistryně Evropy

(ps, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)