Po výhře nad Plzní natěšené příznivce klokanů pouhá remíza s Jihlavou trochu zklamala

Fotbalisté Bohemians Praha doma poprvé na jaře nevyhráli, a to zamrzelo hráče i trenéra klokanů. Po čtyřech vítězných duelech totiž fotbalisté nízkonákladového klubu remízovali s Jihlavou 1:1., i když vedli gólem Maška, ovšem za hosty v závěru vyrovnal  guinejský záložník Mara.

Borci Bohemians sice byli většinu první půle aktivnější, ale do šancí se dostávali mnohem složitěji.

Branky začaly padat až po přestávce. Aktivnější  Pražané  po hodině hry získali  vedení, když Hůlka našel před brankou operujícího Maška, který míč poslal nekompromisně k tyči, a tak si zapsal už pátý gól.

Mašek měl později ještě jednu příležitost, ale neprostřelil jihlavského brankáře. Jihlava ke konci nebezpečně zahrozila, a to se jí vyplatilo. V 79. minutě se dočkala vyrovnání. Z rohu vápna napřáhl Mara a povedenou ranou trefil přesně horní roh branky.

"Je to zklamání vzhledem k předzápasovému očekávání i průběhu hry. Každý zápas nebude vypadat, jako když si Bohemka šňupla kokain. Každý zápas je jiný. Přesto jsme byli připraveni pohybově dostatečně dobře, abychom to zvládli. Hráli jsme v podstatě na jednu branku, vytvořili si tři příležitosti, které mohly skončit gólem. Ta největší ani neskončila střelou, Tetteh po nádherné kolmici šel sám na bránu a z neznámého důvodu přestal na vteřinu běžet. Druhý poločas se odehrávala ve stejném duchu. Po gólu jsme asi 10 minut dominovali úplně, ale přišla jen jedna šance, kterou jsme neproměnili. Pak přišel gól hostů, který spadl z višně," řekl trenér Bohemians Praha 1905  Martin Hašek.

"Měli jsme špatný vstup do druhé půle, nebyli jsme aktivní. Přesto by se nám nemělo stát, abychom dostali takovou branku. Balon letí tři vteřiny a my tam pak necháme trestuhodně samotného Maška. Pak jsme byli zralí na ještě na jeden. Ale po prostřídání se hra dopředu zvedla a z nenápadné akce jsme vyrovnali,“ řekl jihlavský trenér Martin Svědík.

Praha  21. dubna 2018

První liga  24. kolo

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 60. Mašek - 78. Mara. Rozhodčí: Proske - Paták, Antoníček. ŽK: Urblík (Jihlava). Diváci: 4837.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek, Martin Hašek ml. - Reiter, Mašek (79. Nečas), Bartek (82. Vaníček) - Tetteh (89. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (72. Zoubele), Štěpánek, Buchta, Schumacher - Mara - Nový, Ljovin (73. Urblík), Dvořák, Keresteš (57. Ikaunieks) - Fulnek. Trenér: Svědík.