Po šesti letech odchází předseda ragbyového klubu Pragy Praha Zdeněk Žák

[ title]
Nejúspěšnější český ragbyový klub Praga Praha na své výroční schůzi hodnotil uplynulou sezónu, která byla úspěšná po všech stránkách.

Muži získali mistrovský titul v patnáctkách i v sedmičkách a v rozehrané soutěži jsou bez porážky na čele tabulky. Stejné umístění patří na podzim i béčku Pragy, nováčku ve druhé nejvyšší soutěži.

"Máme na tréninku kolem padesáti mužů," hodnotil spokojený sportovní ředitel klubu a stále platný hráč ligy Pavel Syrový. Podle něho klíčovým přelomem v nedávné  historii klubu  byl rok 2008, kdy se muži vrátili zpět do extraligy a začal se budovat nový tým.

Počtem 253 členů patří klub Pragy k těm největším, třebaže dosud ještě nemají v Pragovce tým žen, ale  od nové sezóny slavný klub znovu obsadí svým týmem soutěž kadetů U16.

"Nejvyšším příjmem  klubu jsou členské příspěvky a  pak teprve dotace a sponzorské dary," prohlásil k ekonomice klubu kapitán celku mužů a člen výboru Petr Čížek.

Klub bude v roce 2016 také posilovat na trenérských postech a proto si  jeden prodloužený víkend vyjede na jaře 2016  do Francie skupina současných koučů s těmi  novými trenéry, aby se tam u věhlasného klubu zúčastnila školení trenérských kádrů pod dohledem zkušených francouzských koučů.    "Je to  to nejlepší,  co v současné době můžeme pro naše trenéry udělat při zdokonalení jejich vzdělávání  a zároveň je tím odměnit za jejich práci  u mládežnických týmů," dodal Pavel Syrový.

Na závěr člen pléna Českého olympijského výboru a zástupce ČR v IRB jinak v minulosti rovněž předseda klubu Pragy Bruno Kudrna poděkoval Zdeňkovi Žákovi za šest let ve funkci předsedy a nově zvolenému výboru popřál, aby si ze svého středu vybrali stejně dobrého předsedu.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)