Piráti z Chomutova z O2 arény odpluli s prázdnou, když s hokejisty Sparty prohráli 2:3

V O2 aréně uspořádali hokejisté Sparty třetí říjnovou neděli dětské představení s očekáváním docela velké divácké návštěvy. Ta se dala očekávat, protože do Prahy přijeli Piráti z Chomutova a za ně, pokud to nevíte, hrají i bývalí borci Slavie Praha, kteří stále mají své příznivce v Praze.

Zápas to byl dramatický a se ctí z něho vyšel ve sparťanské brance už potřetí za sebou hájící klec pražských hokejistů David Honzík, i když o čisté konto přišel už po čtyřech minutách. Kapitán Pirátů Michal Vondrka otevřel skóre tvrdou střelou nad ledem. Jenže za 34 vteřin bylo vyrovnáno. Vrána přihrál  Uhrovi a ten vyrovnal.

Na začátku druhé třetiny už Piráti zase vedli a byl u toho opět Vondrka, když Honzíka prostřelil někde nad rukou, s kterou drží hokejku. Pražané i podruhé  srovnali a to ve 32. minutě při přečíslení, kdy se trefil norský hokejista Reichenberg.

K prodloužení však nedošlo. V 53. minutě Vrána přihrál rozjetému Smejkalovi, který Laca překonal střelou mezi betony. Chomutov zkoušel vyrovnat hrou bez brankáře, ale Sparta si už výsledek udržela.

Praha 15. října  2017
13. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - Piráti Chomutov 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Uher (P. Vrána), 32. Reichenberg (A. Kudrna), 53. Smejkal (P. Vrána, Říčka) - 5. Vondrka (J. Mrázek, Tomica), 24. Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Hradil, Kika - Brejcha, D. Jelínek *  Vyloučení: 3:3 *  Bez využití *  Diváci: 6582.
Sparta Praha: Honzík - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Zámorský, Kalina, J. Mikuš, Piskáček - Smejkal, Pech, Saponari - Forman, J. Hlinka, Klimek - Říčka, P. Vrána, Uher - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.
Piráti Chomutov: Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Chlouba, Poletín - Koblasa, Lauko, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.