Petr Myslík opět tentokrát v Brně ovládl Zimní pohár dvojspřeží

Třetí kolo Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace v disciplíně spřežení přineslo změnu na vedoucí pozici žebříčku jednospřeží. Milan Domes se díky vítězství v hale Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně ujal pozice lídra seriálu.

Zimní jezdecký pohár pokračoval v sobotu 2. března 2019 již třetím mítinkem. Na programu byly opět všechny tři seriálové soutěže. Ta hlavní nakonec neproběhla, jelikož z trojice přihlášených nedorazil David Haitl. Na startovní listině tak zůstali pouze Milan Domes a Petr Vlašic, přičemž druhý jmenovaný zapřahal pouze v párech. Milan Domes se rozhodl potěšit stovky diváků, kteří dorazili do ochozů Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, a odstartoval alespoň exhibičně. Odměnou mu posléze bylo vítězství v kategorii jednospřeží.

"Mrzí mě, že se soutěž nemohla uskutečnit, ale zajel jsem si to v rámci tréninku. Mnozí vozatajové říkají, jak je potřeba podpořit čtyřspřeží, ale přesto ty soutěže nejezdí. Je to škoda. Já určitě pojedu i na zbývající mítinky do Tlumačova a na finále do Královic," konstatoval Milan Domes.

V tzv. singlech zajel nejlepší první kolo a do druhého tudíž nastupoval až v závěru. Věděl, že jeho největší soupeři chybovali, a tudíž mohl jet více v klidu.

"Věřil jsem, že to dopadne dobře. Soupeři na nás ztráceli, tak jsme jeli na jistotu, abychom to dojeli." To se mu povedlo, a i když v druhé části byl po chybě až sedmý v pořadí, celkové prvenství mu neuteklo. Druhá skončila Klára Juráňová, třetí Ota Bareš. Ten s Desperadem podával nejvíce vyrovnané výkony, když byl jednotlivých rozjížďkách třetí a druhý.

Ve dvojspřeží převedl nejlepší první kolo Milan Komárek. Napodruhé jednou chyboval a přišel tak o nejvyšší příčku. Na tu se vyhoupl letos již podruhé Petr Myslík. Ten v Brně neshodil jediný míček z kuželů a zaslouženě zvítězil. Navíc si pojistil vedení v žebříčku dvojspřeží. I v této kategorii se dařilo Milanovi Domesovi, jenž tentokrát vybojoval pomyslný bronz.

Poslední kvalifikační kolo proběhne v neděli 17. března 2019 v Tlumačově na Zlínsku. Dvacet nejlepších vozatajů z každé túry následně postoupí do finále konané v rámci velkého Jezdeckého festivalu v Královicích u Slaného od 22. do 24. března 2019. Podrobnosti najdete na stránkách www.jezdeckypohar.cz a www.jezdeckyfestival.cz.

(jm, SportovníListy.cz, foto: Josef Malinovský)