Pětačtyřicátá Rallye Český Krumlov s nabitým seznamem přihlášených startuje!

[ title]
Českobudějovickém a Českokrumlovskem budou na konci třetího kvěnového týdne svištět rychlé vozy. Na programu je Rallye Český Krumlov.

Do oblíbené českokrumlovské soutěže, kterou pořádá ÚAMK Automotoklub Rallye Český Krumlov a ČK motorsport, se letos přihlásilo 79 posádek, které budou usilovat o body do FIA European Rally Trophy a TrueCam Mistrovství České republiky v rally. Jde o podobné číslo jako v roce 2016.

45. Rallye Český Krumlov se může pyšnit hvězdným seznamem přihlášených, kterému dominuje tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký a Pavel Dresler.

Na Rally Český Krumlov bude škodovácká posádka Kopecký - Dresler usilovat o hattrick

Stejně jako v dosavadním průběhu šampionátu na něj budou útočit především Václav Pech a Jan Černý, kteří rovněž disponují technikou v podobě vozu kategorie R5. Poprvé v Krumlově pojede několikanásobný mistr Německa Matthias Kahle (Škoda Fabia R5). Celkem 35 posádek figuruje na seznamu přihlášených do Autoklub Mistrovství ČR v rally historických automobilů. Pět jezdců bude usilovat o Pohár pořadatele. Ani letos nechybí Rallye Legendy Show – největším tahákem je účast Itala Alessandra Pasqualeho s nádherným vozem Lancia 037 Rally.


"Program českokrumlovské rallye začal už  ve středu17. května 2017  seznamovacími jízdami.  To hlavní vypukne v pátek 19. května 2017 odpoledne úderem půl čtvrté, kdy 45. ročník soutěže odstartuje. Začínat se bude tradičně v Birell Rallye Aréně na českobudějovickém výstavišti, kde dopoledne od 10:30 hoidn proběhne také shakedown. Na jezdce čeká v pátek 19. května 2017 a v sobotu 20. května 2017  šestnáct rychlostních zkoušek," přibližil na webu Rally Pavel Kacerovský.

"I letos se vedle klasické rallye pojede už podruhé v rámci českokrumlovské soutěže světový pohár pro vozy s alternativním pohonem – 6. New Energies Rallye Český Krumlov. Pořadateli se přihlásilo 34 posádek z osmi zemí, které vyrazí na trasu hvězdicové jízdy z Tábora a rakouského Rainbachu im Mühlkreis. Během pátku 19. května a soboty 20. května 2017 jsou pro ně připraveny náročné testy pravidelnosti vedoucí zejména po silničkách v okolí Českého Krumlova," uzavřal pozvánku na webu Rally Český Krumlov Pavel Kacerovský.

(ps, Rally Český Krumlov, SportovniListy.zc, foto: Petr Skála)