Pět branek na Julisce. Kdo, kdy to někdy viděl? Dukla - Sparta 2:3

Fotbalisté pražské Sparty  v dohrávce 21. ligového kola zvítězili na hřišti poslední Dukly Praha 3:2. Diváci viděli na tomto stadionu neobvyklý počet branek, kterých se napočítalo celkem pět.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Kdo přišel o čtvrthodiny pozdě neviděl z t+ěch pěti branek dvě, protože již ve 3. minutě  domácí kapitán Miloševič z téměř třiceti metrů  parádní střelou k hornímu rohu Nitovy branky zajistil vedení pro Duklu 1:0. Jenže o asi deset minut později Kanga vyrovnal a tak plichtou 1:1 skončil poločas.

Po přestávce se vedení na chvíli ujala opět Dukla, když  Gonzálezovu střelu  si do vlastní sítě srazil mladý hráč Sparty Plechatý. Ani podruhé Dukla  dlouho nevedla. Další mladík ve Spartě Sáček ze standardní situace přihrál na hlavu Zahustela a bylo znovu vyrovnáno 2:2.
Rozhodující akci zařídil po Hanouskově centru hlavou Benjamin  Tetteh.

Dukla se pak po ruce Plechatého dožadovala penalty, sudí Královec ji ovšem po poradě s videorozhodčím nenařídil, protože k ruce došlo ve vzduchu a Plechatý do pokutového území padl až po ruce. Z místa činu se však kop nekopal. Rozhodčí se rozhodli pro rohový kop, po kterém hráči Dukly sice způsobili před brankou Sparty mírný zmatek, ale vyrovnání se nedočkali.

Praha 18. února 2019

FORTUNA:LIGA     ... jednadvacáté kolo

Dukla Praha - Sparta Praha 2:3 (1:1)
Branky: 3. Miloševič, 56. vlastní Plechatý - 12. Kanga, 64. Zahustel, 81. Tetteh. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Adam (video). ŽK: Koval, Kozma, Ostojič, González - Zahustel. Diváci: 6122.
Dukla: Rada - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Miloševič, Krunert, Koval (71. Holenda), González (84. L. Holík), Souček - Tetour (87. Djuranovič), Podaný. Trenér: Skuhravý.
Sparta: Nita - Zahustel, Plechatý, Costa, Hanousek - Sáček, Frýdek - Karlsson (74. Čivič), Kanga (60. M. Hašek), Chipciu (57. Hložek) - Tetteh. Trenér: Ščasný.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)