Osmnáctý ročník plážového ragby v areálu Ládví vyhráli borci Sparty a ženy ze čtyř klubů

Poslední červencový víkend patřil v pražském areálu plážových sportů na Ládví ragbyové podobě hry se šišatým míčem. Turnaj v plážovém ragby, který se tradičně už v tuto dobu hraje na mnoha místech v Praze i v jeho nedalekém i dalekém okolí už od roku 2002, poprvé zamířil na okraj Prahy 8 do Ládví, kde zdá se zatím našel nejlepší zázemí.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Jak probíhal osmnáctý ročník ragbyového turnaje?

První hrací den bylo odehráno na dvou hřištích 43 zápasů ve čtyřech skupinách. Družstva nováčků a kolektivy, které se necítily hrát s elitními týmy, měly svoji vlastní skupinu. Tu druhou tvořily elitní týmy mužů, třetí skupinu tvořily ženské týmy a čtvrtou mixy hrající na písku své dotykové ragby.

Druhý den se už dohrávaly zápasy ve skupinách a turnaj směřoval do finále. Do finále žen se probojoval český výběr Tony Pirates ladies, který coby kapitánka vedla říčanská štika hrající na trávě na postu mlýnové spojky Martina Nejezchlebová.

"Obvolala jsem pár holek, a tak se zrodila vítězná sestava. Jsou tu holky ze Slavie, z Tatry, z Říčan a z Petrovic. Snad jsem na žádný další mateřský klub vítězek plážového turnaje nezapomněla," řekla pro Českéragby.cz Martina Nejezchlebová.
Český výběr porazil děvčata z mezinárodního Batalionu  6:3.

Finále mužů se stalo exhibicí z mnoha předchozích turnajů ošlehaných chlapíků, které na trávě vidíme v dresech Sparty Praha. Nutno dodat, že ke sparťanům se přimotal autor i několika položených bodů Albert Froněk, který sice hraje ragby na trávě za vysočanský klub, ale za  Pragu.
Finále Plážoví libovci - Tony Pirates  11:1.

(ps, SportovníListy.cz & Českéragby.cz, foto: Petr Skála)