Ondřej Polívka a Barbora Ciprová jsou mistry Česka 2019 v moderním pětiboji

[ title]
Mistry České republiky v moderním pětiboji pro rok 2019 jsou Ondřej Polívka a Barbora Ciprová. Tituly mezi seniory získali o víkendu v rámci tradičního Memoriálu Milana Kadlece. Juniorskými republikovými mistry jsou Veronika Novotná a Daniel Plátek.

Sedmnáctý ročník Memoriálu Milana Kadlece byl letos poprvé otevřený také pro seniorskou kategorii. Po dlouhé době tak v rámci mezinárodního otevřeného mistrovství republiky závodili i dospělí. Mezi muži zvítězil za neúčasti aktuální české jedničky Jana Kufa Ondřej Polívka.

"Závodilo se mi celkem dobře. Akorát plavání jsem šel nadoraz a cítil jsem to pak celý den. Věřím, že začínám přicházet na cestu, jak šermovat daleko líp, než jsem šermoval. Snad se to potvrdí i dál. Určitě bych se rád naladil na tu vlnu, na které jsem byl v těch posledních závodech," komentoval republiková šampionát  novopečený republikový mistr Ondřej Polívka, který má v letošní sezóně na kontě mimo jiné i štafetové stříbro z úvodního Světového poháru v Káhiře.


Mezi ženami získala svůj premiérový titul Barbora Ciprová.

"Za vítězství jsem ráda, ale nejsem úplně spokojená se šermem. Nedala jsem do něj to, co jsem měla, nebyla jsem správně koncentrovaná. Minulý víkend jsem ještě závodila na svěťáku v Maďarsku a neměla jsem prakticky žádný odpočinek. Takže jsem to brala jako takový lepší trénink, abychom viděli, jak budu schopná zregenerovat," nešetřila sebekritikou Ciprová, která víkendový šampionát pojala i jako test svých regeneračních schopností.

Tituly juniorských mistrů putovaly k Veronice Novotné a Danielu Plátkovi.

(ps, Český svaz moderního pětiboje, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)
Pardubice opět mění trenéra

Pardubice opět mění trenéra

15.12.2019 09:00:00

Když byl v pondělí pro některé hokejové odborníky překvapivě odvolaný trenér Dynama Pardubice Radek Bělohlav, jen někteří tušili skutečný stav věci. Asistent trenéra a spolumajitel v jedné osob...