Odveta semifinálové nadstavby neměla vítěze. Mladá Boleslav - Teplice 1:1

V porovnání s výrazným vítězstvím Mladé Boleslavi v prvním semifinále ligové nadstavby, které Středočeši vyhráli 8:0,  byla odveta neúměrně chudá na góly, nikoliv však na dramatické situace a gólové šance především před teplickou brankou. Boleslavští měli tentokrát hodně střelecké smůly a naopak teplický gólman Diviš často velkou dávku štěstí. I remíza však Boleslavi stačila k postupu do finále, kde se střetne se Zlínem v prvním utkání venku a v odvetě doma.

Bylo až s podivem, jak viditelné následky zanechal i po více než týdnu na profesionálních fotbalistech jednoznačný výsledek z úvodního semifinále ligové nadstavby. Mladoboleslavští začali s velkým sebevědomím a ofenzivní chutí, naopak Tepličtí působili nejistě až bázlivě. Jedna branka padla v první půli. Jak se to stalo?

Ve 38. minutě Hubínek parádní kolmicí do teplické šestnáctky našel rozběhnutého Fulneka, jehož přízemní centr napříč brankovištěm Komlichenko snadno ze dvou metrů sklepnul do odkryté poloviny branky - 1:0.

Druhý poločas však začali lépe Tepličtí, když si dvě minuty po změně stran vynutili druhý rohový kop v tomto utkání, Jindráček ho rozehrál přetaženým centrem a u vzdálenější tyče Jeřábek dotlačil míč do sítě - 1:1. A to bylo, co se týká vstřelených branek, všechno.

Jak říkám...

"Jsem rád, že jsme postoupili, do finálové fáze této ligové nadstavby. Odvetné utkání bylo složité pro oba týmy. Přestože jsou hráči profesionálové, nebylo lehké je připravit na odvetu po jednoznačném výsledku prvního semifinále. Zlepšili jsme se až ve druhém poločase po obdržené vyrovnávací brance a teprve pak začali hrát svoji hru, která nám vynesla šance, ale bohužel je neproměnili," prohlásil mladoboleslavský trenér Jozef Weber.

"Utkání v Boleslavi pro nás nebylo jednoduché. Celý týden jsme sbírali především psychické síly. První poločas jsme odehráli dobře, mohli vstřelit gól, ale nevstřelili a prohráli ho, když jsme nepokryli Komlichenka ve vlastním vápně. Po přestávce příchodem Matějovského na hřiště se na nás Boleslav hrnula a čekali jsme na konec zápasu," řekl teplický trenér Stanislav Hejkal, který  přiznal, že s mužstvem, pro který skončila sezóna,  prožívá těžké časy.

Mladá Boleslav 12. května 2019

FORTUNA:LIGA

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 1:1 (1:0)
Branky: 38. Komlichenko - 47. Jeřábek * Rozhodčí: Petřík - Pospíšil, Koval * Diváků: 1688
FK Mladá Boleslav: Stejskal - Hašek, Jugas, Takács, Fulnek - Wiesner (79. Mašek), Hubínek, Tataev (67. Ladra), Přikryl - Komlichenko (56. Matějovský), Mešanovič.
Sestava FK Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Krob (46. Bezdička) - Žitný (89. Ondrášek), Trubač, Radosta (77. Mustafič), Moulis - Jindráček, Hora.

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)