Od neuskutečněného ragbyového finále play off Sparta - Tatra se spolu týmy utkají poprvé

[ title]
V roce 2018 na hřišti neporažený ragbyový tým Sparty Praha se ve třetím kole první ragbyové ligy utká v sobotu 13. dubna 2019 s Tatrou Smíchov na svém hřišti. Na tomto derby by nebylo nic zvláštního, kdyby se stejné utkání hrálo v listopadu 2018 jako očekávané finále play off. Jenže k tomuto duelu nedošlo, neboť ragbyový klub Tatry Smíchov v posledním možném termínu podal stížnost sportovně-technické komisi na neoprávněný start jednoho z hráčů Sparty, který v semifinále střídal na posledních deset minut hry s Vyškovem, aniž by předtím v základní části odehrál čtyři utkání. 

Rozhodnutí sportovně-technické komise bylo pro Spartu kruté. Semifinále Sparta - Vyškov bylo  rázem kontumováno a do finále s tehdejším druhým finalistou s Tatrou postoupil Vyškov. Původní termín finále se pro odvolání Sparty nestihl a hrálo se o týden později bez televizních kamer.
Celá kauza kolem kontumovaného utkání a o týden odsunutého finále poškodila české ragby. Ragbyový klub Tatry Smíchov byl  na sociálních sítích  osočovaný z udavačství, což pod Strahovem hrající ragbisté odvraceli frázemi o dodržování soutěžních pravidel a hájili se tím, že kdyby to, co věděli oni, věděli ve Vyškově, podal by stížnost Vyškov.

Rivalita mezi oběma ragbyovými kluby se na konci roku hodně vyhrotila, a zda ve vyhroceném stavu  proběhne první střetnutí obou týmů v letošní sezóně, to se uvidí v sobotu 13. dubna 2019 od 16 hodin na hřišti Sparty na Podvinném Mlýně. Utkání bude rozhodovat rozhodčí z Německa.

Trenér Sparty Ondřej Kutil je však klidný. "Hráče vedeme k tomu, aby utkání odehráli bez emocí živených listopadovými událostmi. To už je zapomenuto. Do tohoto utkání nastoupíme s čistými myšlenkami dokázat, že Sparta je v současné době nejlepším českým ligovým týmem."

Zatím předchozí ligové zápasy oba týmy, které čeká derby, vyhrály.  Sparta prorazila v prvním kole Dragon Brno 59:12 a ve druhém Slavii 45:0 a  také Tatra zůstala neporažena. Porazila v prvním kole  Zlín 70:12 a ve druhém kole Vyškov 39:7.

Neporaženým týmem zůstala i Praga, která po výhře 49:13 nad Říčany, porazila i Zlín 77:7. Praga na rozdíl od Sparty a Tatry má snadnějšího soupeře. V sobotu 13. dubna 2019 bude hrát doma s Dragonem Brno.


Kam na ragby?Sobota 13. dubna 2019


Vyškov - Zlín    od 14 hodin
Říčany - Slavia Praha  od 14 hodin na stadionu Josefa Kohouta
Praga - Dragon Brno   od 14 hodin ve Vysočanech u Rokytky
Sparta - Tatra Smíchov od 16 hodin na Podvinném Mlýně.


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)