O2 aréna v Praze více svědčí hostům než hokejistům Sparty ... Sparta - Olomouc 1:3

Hokejisté Olomouce vyhráli ve 46. kole extraligy v Praze na ledě O2 arény nad Spartou 3:1.

Olomouc vedla od čtvrté minuty, když obránce Blain zastavil unikajícího hráče hostů proti pravidlům  a rozhodčí nařídil trestné střílení, které proměnil  Irgl. Domácí vyrovnali ve 12. minutě zásluhou  trefy Silla. Plichtou 1:1 také skončila první třetina.

Hanáci se opět ujali vedení ve 23. minutě, kdy sedmnáctiletý slovenský bek Hlaváč vystřelil od modré a prostřelil Sedláčka.

Největší šanci  na vyrovnání měli ve druhé třetině hokejisté Sparty v oslabení. Olomoucký Švrček nezachytil na něho mířící puk a Buchtele vyrazil k samostatnému  úniku, ale nedokázal překonat  Konráda, kterého pouze nastřelil.   Hanáci pak ještě ve stejné číselné převaze zachytili špatnou rozehrávku Sparty a po rychlém přečíslení skoroval olomoucký Ostřížek.

Ve třetí třetině se už nic na ukazateli skore nezměnilo a tak si Hanáci odvezli z Prahy tři body za výhru 3:1.

Praha 19. února 2019

Tipsport ELH     ... šestačtyřicáté  kolo

HC Sparta Praha - HC Olomouc 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Sill (Kalina, Smejkal) - 4. Irgl z trest. střílení, 23. Hlaváč (Jergl, Ostřížek), 33. Ostřížek (Jergl, J. Knotek). Rozhodčí: Jeřábek, Hodek - Brejcha, Malý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 6481.
Sparta: J. Sedláček - Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček, Piskáček, Blain, Kalina, Delisle - Smejkal, Sill, M. Beran - Roberts Bukarts, Klimek, Jarůšek - Forman, Pech, Buchtele - Rousek, K. Klíma, A. Kudrna. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.
Olomouc: Konrád - J. Galvas, Vyrůbalík, Dujsík, Švrček, Hlaváč, Ondrušek - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Mráz, Skladaný, Laš - V. Tomeček, Handl, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr  Skála)