Novozélandští ragbisté vedle orloje předvedenou hakou na chvíli zastavili turistický provoz

[ title]
Radní pro sport Vít Šimral z Magistrátu hlavního města Prahy 50 hodin před začátkem přátelského utkání ragbistů Česko - New Zealand Ambassador´s XV, které se odehraje ve středu 26. června 2019 na hřišti Tatry Smíchov, přijal hráče v černých dresech hovořící anglicky a deset hráčů bez dresů hovořících česky.


SportovníListy.cz  & Českéragby.cz byly na místě děje...V Brožíkově síni mezi obrazy zobrazujícími osobnosti české historie se ragbisté s kapradinou na prsou na jeden z dresů všichni podepsali, aby jej pak předali radnímu pro sport. Ještě předtím Vít Šimral převzal i zvláštně pruhovaný český reprezentační dres. Došlo i k přípitku a ke společné fotografii pod obrovským Brožíkovým obrazem zobrazujícím Mistra Jana Husa na Kostnickém koncilu.

Po přijetí uvnitř památné budovy následovalo i předvedení pověstné Haky a to jen pár kroků od orloje.

Tím se samozřejmě na místě, kde lidé si lidé prohlížejí apoštoly na orloji, na chvíli zastavil turistický ruch. Po vystoupení s Hakou návštěvníci Prahy využili ragbisty ke společným fotografiím s nimi, netušíce, že ti kluci nejsou úřadující mistři světa, ale jen výběr složený z novozélandských ragbistů, kteří se pohybují po Evropě i mimo ní. Jak říkám...
"Většina z nich tu je už od pátku 21. června a už měli možnost si prohlédnout pozoruhodnosti Prahy a Středočeského kraje. Přišli podpořit i své krajany softbalisty, kteří hráli v Praze na MS o medaile. Svoji Haku již předvedli ve dvou televizních pořadech, ale ukáží ji ještě párkrát například i na Ministerstvu zahraničních věcí, kde budou rovněž přijati. Z Prahy odcestují různými směry ve čtvrtek 27. června 2019 den po utkání. Jinak z loňské výpravy je tu připraveno si ragby  opět v Praze zahrát osm ragbistů," prozradila podrobnosti kolem návštěvy ragbistů ze země vyznávající stříbrnou kapradinu Kateřina Koubová z klubu Tatry Smíchov.


(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)