Nejlepší borci v mládežnické lize v ploutvovém plavání jsou z Olomouce

FINÁLE LIGY MLÁDEŽE OVLÁDLI PLOUTVAŘI Z KSP OLOMOUC

O víkendu 16. – 17. listopadu 2019 hostil Liberec Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění 2019. Finálového klání se tradičně účastní tři nejlepší kluby z České ligy mládeže a také tři nejlepší kluby z Moravskoslezské ligy mládeže, jejichž závody probíhají v průběhu roku. Finalisty se v roce 2019 staly kluby KPM Pulec Praha, Modrá Hvězda Praha, domácí Aquaklub Liberec, SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc a Čochtanklub Žďár nad Sázavou.

Ve finále se závodilo v kategoriích E, D a C a v jednotlivých kategoriích mohl za každý klub nastoupit omezený počet závodníků. Kategorie E a D mohli reprezentovat vždy tři chlapci a tři dívky, v kategorii C mohli nastoupit dva chlapci a dvě dívky. Každý klub tak mohl do závodů nasadit 16 závodníků.

Celkem 92 závodníků se během soutěžního víkendu v Liberci představilo v následujících disciplínách:
•    kategorie E: 50 PP, 100 PP, 400 PP, 50 BF, 4 x 50 PP,
•    kategorie D + C: 50 PP, 100 PP, 400 PP, 100 RP, 100 BF, 4 x 100 PP.

Finále ligy mládeže ovládl se součtem 2484 bodů tým KSP Olomouc. Druhou příčku obsadil klub Modrá Hvězda Praha (2348 bodů), bronzová pozice patří ploutvařům z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou (2312 bodů).

Nepopulární „bramborovou“ čtvrtou příčku obsadil domácí klub Aquaklub Liberec (2202 bodů), páté místo patří klubu SP Laguna Nový Jičín (2084 bodů), šestou příčku obsadil ve finále druhý pražský klub KPM Pulec Praha (1586 bodů).

K nejúspěšnějším závodníkům mezi jednotlivci patřili v nejmladší kategorii E Vasilij Ploc (Modrá Hvězda Praha), který pro svůj tým vybojoval 1197 bodů, když ve všech svých čtyřech individuálních startech (100 PP, 50 PP, 400 PP, 50 BF) zvítězil. Mezi dívkami byla nejlepší Klára Divišová (KSP Olomouc), která vybojovala 1272 bodů.

V kategorii D se nejvíce dařilo Tadeáši Andrésovi, který do bodové sbírky KSP Olomouc přispěl 1703 body. Nela Dušková (Modrá Hvězda Praha) stejně jako její mladší klubový kolegy nepoznala ve svých závodech přemožitelku a dokonce pětkrát zvítězila (100 RP, 400 PP, 100 PP, 50 PP, 100 BF), čímž vybojovala pro svůj klub v kategorii D 2529 bodů.

Čtyři vítězství (100 PP, 400 PP, 100 RP, 50 PP), jedno druhé místo (100 BF) a tedy 2529 bodů vybojoval v kategorii C Tomáš Pilný (Modrá Hvězda Praha). Mezi dívkami v této kategorii byla nejlepší závodnicí olomoucká Jolana Hnáthová, která si vyplavala 2296 bodů za tři první (100 PP, 50 PP, 100 BF) a dvě druhá místa (400 PP, 100 RP).

Kompletní výsledky z Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění 2019 naleznete zde.
(dm, Sdružení sportovních svazů České repiubliky, SportovniListy.cz, foto: facebook Modrá Hvězda Praha)