Něco na obranu idiotů popisující zlatou jízdu Ester Ledecké na lyžích

Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi se čas od času podaří stručně vystihnout a popsat, o co jde v politice. Skvěle se mu to povedlo, když Moniku Lewinskou známou z aféry kolem jejího vztahu s prezidentem Clintonem, označil za špindíru, která si dva roky nevyprala šaty.

Miloš Zeman nedávno po bombardování Sýrie ze strany USA a jeho spojenců označil tento útok za kovbojský. Zkrátka a dobře tam,  kde ostatní  dlouho hledají vhodná slova, Miloš Zeman je prostě vypálí možná jako ten kovboj od boku.

Ve svém projevu 23. května 2018  na 221. Žofínském fóru, který hlava státu zaměřila na občanskou odpovědnost,  palbu dokonce ohlásil...


"A nyní vybuchne bomba. Tak se opřete do sedadel a připravte se. Je to dichotomie ovládajících a ovládaných v informační oblasti. Máme zde něco, čemu se říká mediokracie. Otázkou je, kolik zde máme reálně mediokratů. A zatímco zaměstnavatelů máme hodně a politiků máme taky dost, tak pokud jde o mediokraty, o ty, kdo mají tu drzost tvrdit, že jsou tvůrci veřejného mínění, tak těch máme několik desítek," vzkázal Miloš Zeman  novinářům.

Nešetřil dokonce ani sportovní novináře, ale, jak však prohlásil, tu událost mu popsal Jaromír Soukup v sérii rozhovorů na TV Barrandov.  Soukup, který má častokrát v pořadu Týden s prezidentem  delší otázky, než jsou odpovědi pana prezidenta, mu vyprávěl, jak probíhal komentář jízdy na lyžích Ester Ledecké, která dosáhla senzačního vítězství v disciplíně, která není její hlavní disciplínou.

"Jela Ester Ledecká, byli tam dva čeští sportovní komentátoři a jejich komentáře zněly: ‚A jéje, zase chyba! A zase chyba!‘ No prostě výborně tomu rozuměli, ti idioti. A pak zůstali s otevřenou hubou, když si Ester Ledecká dojela pro zlatou medaili," odsoudil komentátory Miloš Zeman na základě výpovědi bývalého boxéra a nynějšího vlastníka televize TV Barrandov.

Ke komentování úžasné jízdy české královny bílé stopy Ester Ledecké už  bylo napovídáno a napsáno tisíce názorů. Česká televize byla nařčena z toho, že měla při zlaté jízdě Ester Ledecké přerušit přímý přenos z hokeje Česko - Kanada a přepojit na lyžařské závody. Jenže, kdo to mohl tušit, že by zrovna Ester Ledecká dokázala porazit specialistky na tuto disciplínu? Nakonec i ona sama stála v cíli a nechápala s otevřenou pusou, proč ji kameraman, který ji zabíral,  říká, že se má radovat.

Na obranu těch idiotů, co ty závody komentovali, je nutno dodat, že nebyli na místě děje, ale v pražském studiu a viděli to, co ostatní diváci. Nu a nakonec Ester Ledecká na trati závodu  ty drobné chyby, na které upozornila spolukomentátorka a bývalá závodnice při přenosu, skutečně činila, ale i přes tyto chybičky dokázala česká v tu chvíli lyžařka vyhrát.

Nebylo to úžasné? Že zelená čísla u časomíry označující nepatrný náskok, s jakým Ester Ledecká předjela své soupeřky, jsou vlastně zlatá,  se diváci dozvěděli ze záznamu přímého přenosu, který v nejbližší možné době zařadila do vysílání i Česká televize.


Jaromír Soukup panu prezidentovi ve svých televizních otázkách, které jsou, jak už podruhé připomínáme, na TV Barrandov většinou delší než  odpovědi hlavy státu,  v případě komentáře jízdy Ester  Ledecké na lyžích neřekl všechno "o idiotech, kteří tomu výborně rozuměli," jak televizní komentátory hodně krutě několik měsíců po olympijských hrách označil na Žofínském fóru Miloš Zeman.
SportovníListy.cz rovněž napsaly:Ester Ledecká: Že jsem vycházející sportovní hvězdička, to napsal IRozhlas.cz pěkně

(ps, Prvnízprávy.cz & SportovníListy,cz  foto: Petr Skála)