Nečekaný úspěch českých baseballistů na Mistrovství Evropy. Nizozemsko - Česko 6:8

[ title]
Čeští baseballoví reprezentanti oslavili  první výhru na ME mužů, když porazili obhájce titulu a jednoho z velkých favoritů tým Nizozemska 8:6. Naposledy slavil český tým vítězství nad tímto soupeřem na evropském šampionátu v roce 2012.

Celé utkání opět doprovázel déšť, který ale tentokrát vyhovoval více českým hráčům. Ti se soupeře plného profesionálů vůbec nezalekli. První bod sice patřil soupeři, ale po vyrovnávacím homerunu Martina Červenky byl český tým na pálce důraznější a díky dobře provedené krátké hře dokázal získat v 5. inningu v utkání navrch.


Jak říkám...„Trenér mě upozornil, že obrana má postavení hodně od lajny, tak jsem si řekl, že teď je na plné mety ta šance. Zkusil jsem to, a vyšlo to,“ komentoval svou ulejvku za 2 body Petr Čech.

Od této doby byli Češi stále ve vedení. Snížení soupeři přinesl tříbodový homerun v dohrávce 5.inningu, ale český tým se nepoložil. V poslední směně přidal další 2 body a vypadalo to velice nadějně. Těžkou situaci v závěru utkání, kdy soupeř měl bez autu plné mety, zvládl bravurně dohazující Martin Schneider.

Jak říkám...„Jsem na tyto situace zvyklý, pohybuji se v nich celou svou kariéru. Užívám si je a vždy mě to vyburcuje k lepšímu výkonu," řekl k tomu Martin Schneider.

„Kluci dnes házeli výborně, v obraně i v útoku jsme hráli dobře, takže zasloužená výhra. Většinou když prší, tak Nizozemci  hrají, ale dnes nám to prostě vyšlo nám,“   potvrdil  Petr Čech.

Dalším soupeřem Čechů bude v pondělí 9. září 2019 Velká Británie. 
        Bonn (Německo)   8. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU


NIZOZEMSKO – ČESKO 6:8


(ev, SportovniListy.cz, foto: Jan Beneš)