Natanael Macháček v Tyršově domě ukázal, první naší zlatou olympijskou disciplínu

[ title]
Víte, v jaké disciplíně získali čeští sportovci první zlatou olympijskou medaili? Bylo to ve šplhu v roce 1924.

Na olympijské hry, kde se šplhalo po laně už na prvních novodobých Olympijských hrách v Athénách roku 1896,  se šplh vrátil v Paříži v roce 1924 jako jedna z disciplin gymnastického víceboje. Ze všech olympijských her, na kterých byl zařazen, měl šplh na olympiádě v Paříži nejkvalitnější obsazení. Kvalita byla jak v nejvyšším počtu zastoupených zemí, tak v početním obsazení. Délka lana zde byla 8 metrů. Vítězem se stal československý reprezentant Bedřich Šupčík s časem 7,2 vteřiny. Druhý skončil domácí závodník F. Sequin s časem 7,4 vteřiny, třetí místo obsadil další český závodník Ladislav Vácha s časem 7,8 vteřiny.

Proto právě ukázka šplhu nechyběla ani na prezentaci odstartované ankety Největší momenty 100 let českého sportu.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Šplhařský závodník Macháček ve startovací pozici
Šplhá se bez pomocí nohou
Bylo dosaženo osmimetrové distance

Do sálu v Tyršově domě bylo z balkonu spuštěno lano a k němu přišel  Natanael Macháček, který všem předvedl, jak se nyní závodí v disciplíně, ve které Československo získalo první zlato z olympiády.

SportovníListy.cz rovněž uveřejnily:

Už teď můžete hlasovat o největší momenty 100 let českého sportu

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Fotbalová liga se přerušuje

22.7.2018 09:00:00

Nečekané prázdniny dostávají fanoušci nejpopulárnější kolektivní hry. Sotva se roztočila kola nového ročníku Fortuna ligy, přišel zcela nečekaný problém. Skupina předních českých lékařů, včetně ...