Napínavé utkání v Modřanské rokli vyhrály ženy Spartaku nad Ejpovicemi o pouhý gól

[ title]
Modřanskou roklí se v neděli dopoledne můžete projet na kole nebo jen tak proběhnou od jejího ústí až k vrcholu po udržované cestě, ale také se tak dvakrát do měsíce v průběhu jara můžete zastavit hned na začátku a vejít do areálu zdejšího spolku národní házené Spartaku Modřany.

Svá utkání zde hrají účastnice druhé ligy skupiny A ženy Spartaku Modřany, které druhou červnovou neděli hostily na domácí půdě tým žen z Ejpovic, které na okraj metropole přijely z Plzeňského kraje.

SportovníListy.cz byly na místě děje....
Národní házená, o které se ještě před padesáti lety běžně hovořilo jako o české házené,  není tak běžným sportem jako její mezinárodní verze, ale pravidla hry snadno pochopíte.

Pochopili jsme tedy i to, že Modřaňačky byly v duelu s borkyněmi z Plzeňského kraje favoritkami, ale nějak se jim to výrazně nedařilo vyčíslit na ukazateli skóre. 

V poločase Pražanky vedly jen 13:12 a ke konci utkání dokonce chvíli i prohrávaly 19:20, když nakonec v závěru prokázaly větší zkušenost a vyhrály 21:20.

"Byly zralé na více branek, jenže naše holky nedokázaly pálit mimo jejich brankářku, do které se pořád trefovaly," řekl po utkání kouč Modřan Josef Škvor. Pro jeho svěřenkyně to bylo poslední jarní domácí utkání. Modřany čeká ještě odveta v Litvínově a pak teprve začnou pro modřanskou národní házenou prázdniny.  


Praha  10. června 2018

Spartak Modřany - Ejpovice  21:20  (13:12)
Body: Lubovská Zuzana 8, Nesnídalová Lucie 7, Kovaříková Barbora 3, Duchková Zuzana 2, Kadlecová Hana 1  -  Vlasáková Magda 10, Bejčková Kateřina 6, Ženíšková Jana 4  * Rozhodoval Václavík Aleš.


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)