Nakonec diváci v každé třetině viděli jen jednu branku. Sparta - Litvínov 1:2

Hokejisté Litvínova zvítězili čtvrté říjnové úterý v pražské O2 areně nad v té době v tabulce vedoucí Spartou  v předehrávce 24. kola extraligy 2:1, aby tím jednak  ukončili sérii svých čtyř porážek a ukončili šňůru čtyř vítězství Sparty v řadě.

Sparta vedla od jedenácté minuty zásluhou branky Lukáše Pecha, který skóroval krátce poté, co se vrátil z trestné lavice na led.

Ve druhé třetině padla branka zase do branky domácí Sparty tak někdy před půlkou zápasu, kdy se v přesilovce trefil  František Lukeš.

Diváci viděli každou třetinu jednu branku a tu třetí branku z pohledu fanouška Sparty bohužel  dali hráči Litvínova. Martin Hanzl při přesilovce Litvínova vystřelil tak, že brankář Sparty Honzík neviděl letící puk, který mu nešťastně propadl mezi betony za brankou čáru.

Nutno dodat, že ač hráči Litvínova i Sparty odehráli během čtyř dnů tři utkání v řadě, všechna hráli naplno a bylo se na co dívat.

Sparta opět nastoupila stejně jako dva dny předtím proti Kometě Brno v dalším výročním zápase připomínajícím 115 let od založení klubu ve speciálních nepřehlédnutelných  červených dresech.

V utkání  poprvé v sezoně od samého začátku nastoupil v brance místo dosavadní jedničky Matěje Machovského David Honzík, který byl zasypáván větším počtem střel než jeho protějšek litvínovský gólman Janus.

"Gratuluji Litvínovu, který odehrál opravdu dobrý zápas. My jsme v celém zápase nebyli schopni najít energii. Soupeř vyhrával důležité souboje. My jsme za první dvě třetiny vystřelili podle našich statistik jen osmkrát na branku a to nemůže stačit na to, abychom porazili kterýkoliv tým v extralize. Litvínov byl trpělivý, dobře bránil pod tlakem," prohlásil kouč Sparty Uwe Krupp.

"Ráno jsme si rozebrali naši hru a přijeli jsme sem s jasným úkolem nelichotivou bilanci našich posledních utkání zlomit. Všichni kluci k tomu přistoupili parádně. Myslím, že jsme odehráli výborné utkání a zasloužili jsme si vítězství, které vezeme domů. Prošli jsme krátkým obdobím, kdy se nám nedařilo dávat branky, ale víme, že máme tak kvalitní hráče, že se to zase otočí k nám. Pro nás je to strašně cenné vítězství na Spartě po tak dobrém výkonu," řekl po utkání trenér Litvínova Radim Skuhrovec.

Praha  23. října  2018

Tipsport ELH    čtyřiadvacáté  kolo

HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Pech (Delisle, Kumstát) - 39. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 52. M. Hanzl (Janus). Rozhodčí: Lacina, Jeřábek - Bryška, Lhotský. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 8239.

Sparta Praha: Honzík - Piskáček, Tomáš Dvořák, Blain, Kalina, Delisle, Gregorc, T. Pavelka - Pšenička, Černoch, Smejkal - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Kumstát - M. Beran, Sill, Buchtele. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Litvínov: Janus - Hunkes, Suchánek, Sörvik, Baránek, Šesták, Ščotka, od 41. navíc Romančík - J. Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Trávníček - J. Černý, M. Hanzl, Jurčík - Jícha, Válek, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.