Naděje českých baseballistů na postup do čtvrtfinále ME žije po utkání Česko - Švédsko 10:3

Čeští baseballisti porazili v úterý 10. září 2019 na Mistrovství Evropy Švédsko 10:3 a udrželi si tak naději na postup do čtvrtfinále.

O průběhu a výsledku zápasu rozhodl hned první český útok, ve kterém čeští hráči získali slibný náskok 5:0.

Proti Čechům se postavil švédský mladík Leo Bristow, kterému se pak v následujících směnách podařilo další snahy českých útočníků trochu zastavit. Jan Tomek začal naopak na nadhozu dominantně a během dvou směn nasbíral hned 4 strike outy.

Jak říkám...„První směna byla i podle celkového výsledku velmi důležitá. Kluci začali výborně, takže se mi házelo dobře, nebyl pak takový tlak, rozjeli jsme se a byli jsme na vlně,“ pochvaloval si začátek utkání Martin Mužík.

„Vypadalo to, že švédskému týmu došli nadhazovači, po páté směně už nás nemohli ničím překvapit“ okomentoval další průběh utkání  Martin Mužík, když česká obrana inkasovala až ve 4.směně a tým měl zápas jasně pod kontrolou a svůj náskok stále navyšoval.

Češi tak v pohodě dokráčeli k jasnému výsledku, který je udržel ve hře o postup ze skupiny do čtvrtfinálových bojů a tím o šanci hrát o postup na kvalifikaci o OH.

Další důležité utkání je čeká ve středu večer, kdy se postaví proti domácímu týmu.

Jak říkám...„Jednu výhru nad Německem už letos z Mistrovství Evropy mám. I v dalším utkání proti Německu  do toho půjdeme naplno a doufám, že to dobře dopadne,“ připomněl Mužík vítězství ve finále Mistrovství Evropy do 23 let.
 
      Bonn - Německo  10. září 2019
MISTROVSTVÍ EVROPY MUŽŮ V BASEBALLU

ČESKO – ŠVÉDSKO 10:3

SportovniListy.cz rovněž napsalyTěsná prohra českých baseballistů na ME od Britů. Česko - Velká Británie 3:4

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)