Na veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně najdete i sport a volnočasové aktivity

[ title]
Lednové veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně to je nejen pestrá nabídka zájezdů či rozsáhlá prezentace krajů České republiky, ale také zážitkový program. Cestovatelské veletrhy jsou také plné sportu a volnočasových aktiv a se uskuteční 17. až 20. ledna 2019 na brněnském výstavišti, přičemž první den bude patřit odborníkům.


   "Veletrh Go návštěvníkům nabízí informace a tipy týkající se zahraničních destinací. Regiontour se naopak zaměřuje na domácí cestovní ruch a lidé se dozvědí mnoho zajímavostí o českých krajích. Proto jsou veletrhy vhodné jak pro cestovatele, kteří preferují organizovaný cestovní ruch, tak pro zájemce o cestování na vlastní pěst,“ řekl na setkání se zástupci médií v Praze   ředitel veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour Miloň Mlčák.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že Češi jezdí na dovolenou nejčastěji autem a spoléhají se na služby cestovních kanceláří a agentur. V posledních letech však stoupá i zájem o exotiku, poznávací zájezdy a eurovíkendy. Mnoho cestovatelů propojuje své pobyty v tuzemsku i v zahraničí se sportovními zážitky, které chtějí prožít na horách, u moře nebo jen v místech, kde jim bude dobře.  Načerpat inspiraci, poznat svět v obrázcích nebo si vyhlédnout novou destinaci mohou lidé i na veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně.

Češi lámou rekordy v cestování


  "Za rok 2017 zaznamenaly cestovní kanceláře rekordní nárůst prodeje zájezdů a tento trend pokračoval i v roce 2018,“ uvedl předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimír Dolejš.

Cestování se tak stává významnou položkou domácích rozpočtů. Už v roce 2017 Češi podnikli téměř 6,3 milionu cest do zahraničí, kratší výlety mimo ČR do tří přenocování pak tvořily zhruba 1,3 milionu z nich. S více než 28 miliony cestami jsme svou vlast též stihli hezky projet, z toho 20 milionů připadá na kratší pobyty. Tento trend pokračoval i v roce 2018.

Veletrh Regiontour dlouhodobě představuje platformu, která se zaměřuje na prezentaci celého Česka, a tedy na podporu domácího cestovního ruchu. Například agentura CzechTourism bude v letech 2019–2022 Českou republiku prezentovat rovněž prostřednictvím nové veletržní expozice.


  "Nové ztvárnění kombinuje prvky, které se velmi osvědčily v uplynulých letech – například velkoformátové obrazy či velkoplošnou LED obrazovku – s řadou nových technologií a doprovodných programů. U nás bude expozice poprvé představena právě na veletrhu GO a Regiontour v Brně. V roce 2019 se agentura CzechTourism zúčastní celkem 17 prestižních domácích i zahraničních veletrhů. Dále bude ve světě naši republiku reprezentovat na vybraných akcích organizovaných našimi zahraničními zastoupeními. Těch máme po světě aktuálně 23,“ řekla  Monika Palatková, ředitelka agentury CzechTourism.

Senioři utrácejí za cestování pořád víc

Nově cestují více i senioři. Česká populace stárne a přibývá hlavně aktivních seniorů, které zdravotní stav neomezuje v každodenním životě ani v cestování. Tato stále rostoucí cílová skupina je pro cestovní kanceláře velmi zajímavá a mnohé se na ni zaměřují speciální nabídkou.


  "Právě senioři tvoří výrazný podíl na návštěvnosti veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour. Tito návštěvníci ve srovnání s mladší cílovou skupinou více vyhledávají samotný prodej zájezdů přímo na brněnském výstavišti. Naopak rodiny s dětmi či celkově mladší cílová skupina se více zaměřuje na zážitkový program a oceňují i nabídku v oblasti gastronomie,“ řekla  tisková mluvčí veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour Karolína Křenková.

Doprovodný program veletrhů i letos obohatí festival krajových specialit a regionálních potravin REGFOODFEST. A s chutí budou kouzlit také studenti oborů kuchař, cukrář a číšník, kteří budou soutěžit v rámci mezinárodní soutěže GASTRO JUNIOR BRNO 2019 – BIDFOOD CUP. Těšit se lze rovněž na přednášky o exotické gastronomii z různých koutů světa.
Kulturní bohatství, aktivní dovolená či virtuální realita

Do veletrhů se prolne hned několik témat. Jedním z nich je aktivní dovolená, která lidem přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfu. Veletrhy dále nabídnou setkání s řadou cestovatelů.  Během čtyř dnů mohou lidé potkat hned několik cestovatelských osobností též díky festivalu GO KAMERA. Ten se letos soustředí na Střední Asii. Mezi hosty budou i sportovci horolezci, lyžaři i běžci.

Odborný program se pak bude věnovat například moderním technologiím ve vtahu k cestovnímu ruchu či elektronické evidenci tržeb.O dvojici veletrhů GO & REGIONTOUR

Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály. Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. V roce 2019 se odehraje už 29. ročník.

Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů. V roce 2019 se odehraje už 28. ročník.

Na stáncích budou k dispozici nové prospekty pro turisty, cykloturisty i lyžaře. Svůj stánek zde bude mít i Klub českých turistů, který v roce 2018 oslavil 130 let od svého ustanovení.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)