Na veletrhu práce Profesia days proběhly i besedy se sportovci s Koukalem a s Petráčkem

[ title]

Veletrh práce Profesia days patří mezi  nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice, kde se každoročně sejdou tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. Osobní setkání kandidátů a zaměstnavatelů na jednom místě přináší oběma stranám atraktivní možnost se prezentovat, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se více o firmě i o samotném uchazeči. Pořadatelé nezapomínají ani na sport a volný čas a tak mezi hosty na podiu byli  i sportovci, kteří odpovídali  nejdříve na otázky moderátorů a poté i diváků.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Na stánku Českých drah se náštěvníci dozvěděli, jak by je národní dopravce mohl zaměstnat, kdyby o to měli zájem
Pokud byste měli zájem pracovat u bezpečnostní informační služby, tak i tato služba nabízí nějaká zaměstnání. Třeba malíře nebo jiné řemeslníky
Uchazeči o práci u Policie ČR musí mít nějakou zdatnost, která se měří třeba časem za uběhnutý kilometr
Rozhovor s Petrem Koukalem, který je nyní vnímány spíše jako manžel biatlonistky Gabriely Koukalové než jako bývalý republikový mistr a reprezentant pálkového sportu s opeřeným míčkem, mluvil  o praktických příkladech spojení mezi sportem a byznysem, tréninkem a zaměstnáním a výkony a výsledky. O potřebě a důležitosti prevence a zdraví, na kterém tohle všechno závisí.

Na veletrhu byl i Arnošt Petráček dobře známý  paralympionik, který svou tvrdou dřinou a disciplínou dělá stále  ve světě handicapovaných sportovců velkou díru do světa. Držitel zlaté medaile z Ria považuje poslední dva roky svého života  za nejúspěšnější ve své  kariéře. To, jak se mu právě v posledních dvou letech dařilo a s jakými situacemi se setkával na  cestě za úspěchem, se dozvěděli posluchači na besedě s tímto Jihočechem.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)