Na startu Českého halového poháru v Ostravě bylo více než 500 mladých hasičů

V sobotu 17. března 2018 byl v Ostravě zahájen další ročník Českého halového poháru mladých hasičů v běhu na 60 m s překážkami. Soutěže ve dvou věkových kategoriích – mladší a střední (dívky i chlapci) se zúčastnilo více než 500 sportujících dětí.

V kategorii mladších chlapců se soutěže zúčastnilo 96 závodníků. Nejrychlejší ze všech byl Martin Šulc (SDH Seč), který zaběhl čas 13,96 s. Druhé místo za čas 14,85 s získal Pavel Bílek (SDH Uhlířské Janovice), bronz vybojoval Lukáš Maléř (SDH Hutisko-Solanec), který zaběhl čas 15,00 s.

Mezi staršími chlapci, kterých bylo na startu 141, byl nejrychlejší Martin Holčák (SDH Oznice), který předvedl čas 11,88 s. Stříbro si z Ostravy odváží slovenský závodník Tomáš Štinčík (Svit) za čas 11,96 s. Bronz putuje do sbírky SDH Dolní Bukovsko zásluhou Františka Dudlíčka, který zaběhl čas 12,29 s.

Na start závodu mladších dívek se postavilo celkem 96 závodnic. Nejvíce se dařilo Martině Novákové (SDH Ostrava-Nová Ves), která zvítězila s časem 14,72 s. Druhé místo obsadila Eliška Zaoralová (SDH Bludov) s časem 15,25 s. Bronz si zásluhou času 15,40 s odváží z Ostravy Beata Kučerová (SDH Tuhaň).

Vůbec nejpočetněji obsazenou kategorií byla kategorie starších dívek, ve které se představilo 186 závodnic. Zvítězila Tereza Chovancová (SDH Raškovce) s časem 11,68 s. Druhé místo vybojovala Hana Katulková (SDH Hutisko-Solanec) s časem 11,98 s. Bronz pak zásluhou Viktórie Krempaské putuje do slovenské Spišské Nové Vsi za čas 12,18 s.

Druhé ze čtyř kol Českého halového poháru mladých hasičů 2018 se uskuteční v termínu 24. – 25. března 2018 v Jablonci nad Nisou. Kompletní výsledky prvního kola v Ostravě naleznete zde nebo zde, kde je zároveň k dispozici videozáznam ze závodů.

(dm, Sdružení sportovních svazů ČR, SportovníListy.cz,  foto: Fire TV)