Na startu 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude dvaadvacet koní

Pátek 5. října byl dnem, kdy dostihoví fanoušci dostali odpověď na otázku, kdo poběží Velkou pardubickou. Zveřejněna byla startovní listina, na které je dvaadvacet jmen koní z České republiky a ze Slovenska a k nim kromě českých jezdců hned osmička zahraničních žokejů. Startovní čísla jim vylosoval dvojnásobný vítěz Velké pardubické z let 1963 a 1965 František Vítek, který v letošním roce oslavil 80. narozeniny.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Jako prvního z dvaadvaceti letošních účastníků František Vítek vylosoval Zarifa, v jehož sedle bude italský jezdec Raffaele Romano. Los jim přisoudil číslo 3. Žokej Josef Bartoš, jehož byli diváci zvyklí vídat právě v sedle Zarifa, do letošní Velké pardubické odstartuje s Vicodym. Právě Josef Bartoš byl jedním ze dvou jezdců, kteří se losování účastnili osobně. Tím druhým byl loňský vítěz Velké pardubické Jan Kratochvíl, který svého parťáka No Time To Lose přenechává žokeji Josefu Váňovi ml. Zranění, které si přivodil při zářijovém mítinku v Pardubicích, mu nedovoluje vítězství obhajovat.

Jak říkám..."Lékaři a spousta dalších lidí dělali všechno proto, abych se vrátil. Ještě dnes dopoledne jsem doufal, že se to povede. Kontrolní rentgeny ale ukázaly, že to bude jinak. Ruka je stále v útlumu a start by v takovém stavu byl nebezpečný pro mého koně, pro mě i pro ostatní jezdce,"  přiznal Jan Kratochvíl.

No Time To Lose, na kterého letos padlo startovní číslo 19, tak bude sledovat z tribuny. S jedničkou poběží outsider dostihu Mileryt, dvaadvacítku naopak ponese Universe of Gracie. „Šťastná třináctka“ připadla jednomu ze tří už třináctiletých koní Kasimovi.

Josef Bartoš i Jan Kratochvíl prozradili i své tipy na koně na prvních třech místech. Shodli se na svěřencích Josefa Váni No Time To Lose a Ange Guardian, v posledním jméně se ale liší. Janu Kratochvílovi se líbí výkony koně Tzigane du Berlais, Josef Bartoš by rád do třetího místa viděl „svého“ Vicodyho.

"Mívá formu až na konci sezony. Letos jsem si osahal víc než před loňskou Cenou Labe a myslím, že by na tabuli mohl být," řekl dvojnásobný vítěz Velké pardubické.

Dostihový mítink se 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se koná v neděli 14. října 2018. Slavnostní zahajovací ceremoniál se uskuteční v 11 hodin, o 30 minut později se poběží první z dostihů. Legendární Velká pardubická odstartuje v 16:40 hodin.Startovní listina na Velkou pardubickou 2018číslo   kůň *  žokej / jezdecj
1. Mileryt *  jezdec Ján Mach - stáj  Machvet-Man-Mach
2. Nikas * žokej  Andrew Glassonbury - stáj Castor
3. Zarif * žokej   Raffaele Romano - stáj Köi Dent
4. Hegnus * žokej  Marek Stromský - stáj Ševců
5. Theophilos * Patrick Boekhout - stáj Dostihový klub iSport-Váňa
6. Bridgeur * žokej  Jaroslav Myška - stáj VaZi
7. Vajgaros * žokej . Leighton Aspell -  stáj DS RE&LA Frančák SK
8. Ter Mill * Jan Odložil - stáj DS Malá Morávka
9. Tzigane Du Berlais *  žokej  Jan Faltejsek ...  stáj Dr. Charvát
10. Templář * žokej Thomas Boyer - stáj bwww.trdelnik.com-Luka
11. Stretton * žokej  Thomas Garner - stáj Nýznerov
12. Vicody * žokej Josef Bartoš - stáj Lokotrans
13. Kasim * žokej  Martin Liška - stáj Stáj  Kejzlar
14. Vandual  * žokej Lukáš Matuský - stáj Vadual CZ
15. Ribelino * žokej  James Best - stáj  Lokotrans
16. Sztorm * žokej  Marcel Novák - stájNýznerov
17. Ange Guardian  * žokej  Jiří Kousek - stáj Stáj Anděl strážný
18. Delight My Fire * žokej  Niklas Lovén - stáj DS Pod Buchlovem
19. No Time To Lose * žokej  Josef Váňa ml. - stájDS Paragan
20. Artistmontot * Ondřej Velek - táj Quartis-Zámecký Vrch
21. Pareto  * Sertash Ferhanov - stáj EŽ Praha a.s.
22. Universe Of Gracie  * Lukáš Sloup  - stáj BORS Břeclav a.s.


(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)