Na konferenci Sportovní diplomace rovněž zaznělo, že sport je nejlepší reklamou Česka

Na konferenci, která pod názvem Sportovní diplomacie a financování sportu z EU a z dalších evropských zdrojů, probíhala ve čtvrtek 12. prosince 2019 v Praze v nádherných prostorách Černínského paláce v jednom ze sálů Ministerstva zahraničních věcí, zaznělo mnoho myšlenek, jak využít sport k diplomacii a naopak.

Za hostitele se ministr Tomáš Petříček mimo jiné pochlubil, že jeho úřad má vlastní fotbalový tým, který se účastní mezinárodních turnajů, na kterých měří síly s ministerskými kolektivy z jiných zemí, ale čeští diplomaté stále jsou nebo byli i skvělými běžci, cyklisty, ale i volejbalisty.

V dalších vystoupeních pohovořil předseda ČOV Jiří Kejval, který připomenul, že 70 procent všech kladných zpráv o Česku je z oblasti sportu. Za hostitelské ministerstvo Eva Dvořáková připomenula účastníkům konference zvážit využívání pro reprezentaci země i zkrácený název Česko a velmi zajímavé vystoupení měl i za Český olympijský výbor hovořící Roman Kompošt.

SportovníListy.cz jsou na místě děje...V první části bloku přednášek vystoupili v diskusi i šéf Národní agentury pro sport Milan Hnilička, zástupce ministerstva obchodu a průmyslu Robin Čumpelík, ředitel Czech Turismu Jan Herget, za Česká centra Monika Koblerová a další.

K některým příspěvkům se SportovníListy.cz ještě vrátí.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Sparťanské časy se vrací

5.7.2020 09:00:00

Trvalo to dlouho, předlouho. Již to vypadalo, že se dříve dokončí Pražský okruh, než fotbalová Sparta opět získá alespoň nějakou sportovní trofej. Ale ouha, v rámci své PR kampaně před zahájení...