Na Klánovickém 1/2 maratonu se proběhli běžci z celého světa

Přes 1600 sportovců z více než patnácti zemí světa zavítalo v neděli 20. října 2019 na vyhlášený závod ve východním okraji Prahy.

Klánovický 1/2 maraton si získal oblibu u českých i zahraničních běžců převážně kvůli své příjemné trase Klánovickým lesem. Účastníci měli na výběr několik závodů včetně dětských kategorií nebo běhu se psem. Nejsledovanější kategorií byl již tradičně půlmaraton, ve kterém zvítězil Viktor Šinágl ve skvělém čase 1:07:51, v ženské kategorii obsadila první příčku Adéla Stránská s časem 1:22:42.

Klánovický 1/2 maraton je často označován jako nejkrásnější závod podzimu: trasa má minimální převýšení, vede největším pražským lesem a běžci se mohou po cestě kochat krásnou přírodou, užívat si měkkou půdu pod nohama a využívat zázemí a komfortu profesionálního závodu.

Třetí říjnovou  neděli se však neběžel pouze půlmaraton, běžci si také zaběhli trasu v délce 10 km nebo dali přednost štafetě v délce 10 + 11 km. Zároveň probíhaly divácky velmi oblíbené závody se psy, canicross, a pro nejmenší závodníky byly připraveny speciální závody v několika kategoriích.

I přesto, že se jedná o profesionální závody a startovní čísla jsou již několikátým rokem za sebou vyprodány dva měsíce dopředu, závody si stále zachovávají rodinnou a přátelskou atmosféru, jak prozradila běžkyně Jana, která běžela zatím všechny ročníky: „Moc ráda se sem vždy vracím, závod už si sice získal značnou popularitu, ale stále je tu cítit ta pohodová atmosféra jako při prvním ročníku. Příští rok jdu zase.“

Účastníky závodu v cíli nečekaly medaile, ale koláče, což je taková sportovní rarita.

Jak říkám ...
„Je to opravdu zasloužená odměna, kterou závodníci ocení více než pamětní medaile, jak sami udávají. Letošní ročník opět stál za to, počasí nám přálo, byly to krásné sportovní výkony. Těšíme se zas na šesté setkání," řekl ředitel závodu Ondřej Brouček.

Letos se závodu účastnili běžci například až z Argentiny, Francie, Německa a dalších evropských zemí. Plných 45% závodnic tvořily ženy.

Klánovický 1/2maraton je pořádán občanským sdružením 3+, které již 13 let pořádá různé typy závodů v okolí Klánovic. Tato akce se konala za podpory Hlavního města Prahy a městské části Praha 21 a Praha Klánovice. Více informací o závodu naleznete zde ....

(klanovickypulmaraton.cz, SportovniListy.cz, foto:klanovickypulmaraton.cz)
TMySQLDbLink: Table './slistywxcz/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='d5795bdb-00b5-4a87-a2c2-1bfea109b45a',`time`='6.732',`memory`='32' WHERE `id`='d5795bdb-00b5-4a87-a2c2-1bfea109b45a'