Mrtvých motorkářů přibývá i když bezpečnou jízdu lze nacvičit

[ title]
Se začátkem jarního počasí se na české silnice vrátili po zimním půstu řidiči motocyklů. Bohužel, zároveň se stoupajícím počtem jednostopých vozidel přibývá v neradostné bilanci tragických nehod také motorkářů, kteří se ze své vyjížďky už nikdy nevrátí.

Jen v dubnu 2018 jich při dopravních nehodách zahynulo jedenáct, což je o čtyři více než ve stejném období loni. Zároveň jde o největší počet obětí motorkářů v dubnu od roku 2008, kdy jich po kolizích zemřelo 13. Motorkáři mají přitom šanci nacvičit si reakce na náhlé a nepředvídatelné situace v bezpečí uzavřeného areálu pod dohledem instruktora.

"Motorkářům jsme proto začali nabízet kurz, který je zaměřený na osvojení principů bezpečné jízdy a řešení krizových situací. Výcvik probíhá v běžném provozu, kdy nepředvídatelný okamžik může nastat kdykoli a kdekoli. Domníváme se, že rychlá reakce proškoleného řidiče mu často může zachránit život,"  uvedl hlavní instruktor společnosti AUTODROM MOST Marek Kohoutek.

Motorkáři kurz absolvují na vlastních strojích, což instruktor označil za velkou výhodu.

"Plochy s moderními technologiemi umožní jezdci zjistit chování a limity svého motocyklu v hraničních situacích, sám si zase ověří svou schopnost stroj v těchto situacích ovládat, " vysvětlil Kohoutek.

Jinak autodrom ještě pro ty zkušenější nabízí trénink pod vedením instruktorů motoškoly kaskadéra a testovacího jezdce Míry Lisého.
( Autodrom Most, SportovníListy.cz, foto: Autodrom)